in

Ateistler Hakkında Bilinmeyenler

Günümüzde Ateistler hakkında bir çok yanlış bilgiler ve söylentiler dolaşmaktadır. Ülkemizde yerel halk içerisinde çok da hoş karşılanmayan Ateistlik, herşeye rağmen Türkiye sınırları içerisinde yaşayan 800.000 kişi ateisttir. Ülkemizde %1’lik bir payı vardır. Yani Türkiye’de her 100 kişiden birisi Ateisttir. Aslen hiç bir tanrının var olmadığına inanan bu din, tüm evrenin ve insanların bir sebep sonucu ortaya çıktığı gerçeğine inanmaktadırlar. Gelin hep birlikte aslında onların üzerine atılan söylentilerin ve bilinmeyenlerin ne olduklarına bakalım ;

  • Tüm Dinleri Bilmeleri

Ateistlerin bir şeye inanmamaları, insanların gözünde onların cahil veya okumayan kişiler gibi gözükmelerine neden oluyor. İnsanlar hep bir ön yargı ile bilmediklerini sanarak onları aşağılamaya çalışıyorlar. Fakat şunu net bir dille ifade edebiliriz ki, dünya genelinde yapılan araştırmalar sonucunda Ateistlerin, diğer tüm inançlara sahip olan insanlara göre çok daha bilgili olduğu ortaya konmuştur.

  • Araştırma Yönlerinin Gelişmiş Olması

Halkımızın ve tüm dünyanın da düşündüğü gibi “bilmediklerinden, araştırmadıklarından böyleleler” gibi ithamlar çoğunluktadır. Fakat aslında araştırmacı kişilikleri fazlasıyla geliştiği için sürekli olarak araştırmalara yaparlar. Tüm bu okuma ve araştırmalarının sonrasında kendi gerçekliklerini ortaya çıkarırlar ve bu düşünce yapısına gün geçtikçe inanmaya başlarlar. Yani kendi araştırmaları ve gözlemleri sonucunda Ateist Olmak isterler.

  • Herhangi Bir Zorlama Yok

Ateistler son derece saygılı ve hoşgörülüdürler. Sanılanın aksine ateist olmayanla da evlebilirler, çocuklarına ateistliği işlemezler ve etrafında hangi din ya da mezhepten insan olursa olsun o insanlarla rahatlıkla iletişim kurup, geçinebilirler. Algısal olarak bilinçaltımıza yer edinmiş bu düşünceler, gerçekten tamamen bağımsızdır.

  • Saygı ve Sevgi

Yine Ateistler hakkında bir çok insanın yanlış bildiği, acımasızlar, doğaya ve çevreye saygısızlar, merhametsiz ve vicdansızlar gibi durumların hepsi gerçek dışıdır. Ateistler, hümanist ve özgürlükçüdürler. Bu düşünce yapısındaki en önemli maddeler, saygı, sevgi, etrafaya saygı, düşünce özgürlüğü ve bunlar gibi bir çok toplumun ana kurallarını barındırır. Bu sebeple aslında dışarıdan lanse edilen duyguların tamamı gerçek dışıdır. Ateistler uzun araştırmalar sonucun bir yaratıcının var olmadıklarına inanırlar.

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Dikkat ! Whatsapp kullanıcılarına dava açabilecek

Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler