in

Dikkat ! Whatsapp kullanıcılarına dava açabilecek

Günümüzde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp artık gizlilik şartlarını ihlal eden kullanıcılarına dava açacak. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalara göre toplu mesaj veya rahatsız edici mesajların saptanması durumunda Whatsapp, artık bu kişi veya şirketlere dava açacağını belirtti.

2014 Yılında dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarının en başında gelen Facebook şirketi tarafından satın alınan Whatsapp, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından tercih edilen birincil mesajlaşma uygulaması olarak kabul edilmektedir. Whatsapp tarafından yapılan son açıklamaların sonucunda edinilen bilgiler ışığında, artık kullanıcılar otomatik mesaj, toplu mesajlaşma ya da kişisel olmayan kullanımların tespiti sonucunda dava açabilme hakkına sahip olduğunu duyurdu. Whatsapp bu durumu Hizmet Şartlarının ihlal ve suistimal edilmeyi önlemek amacıyla yaptığı söylentiler arasında. Artık kullanıcıların toplu mesaj ve otomatik mesajlarında daha dikkatli olması gerekiyor. Aksi durumda ise yasal süreç başlayabilir. En son yapılan açıklama ise şu şekilde;

“Bu, bütünsel bir yaklaşım gerektiren bir sorundur ve WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi Hizmet Şartlarımızı ihlal eden suiistimali önlemek için elindeki kaynakları kullanma (yasal işlem dahil) kullanmayı taahhüt eder. Bu nedenle, teknolojik yaptırıma ek olarak, bu tür bir istismarın platformdaki kanıtlarına bağladığımız bireylere veya şirketlere karşı yasal işlem yapıyoruz. WhatsApp, bu gibi durumlarda yasal işlem yapmaya devam etme hakkını saklı tutar. WhatsApp, bu gibi durumlarda yasal işlem yapmaya devam etme hakkını saklı tutar.”

“Ek olarak, 7 Aralık 2019’da başlayarak, WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi, Hizmet Şartlarımızı ihlal eden veya istismarda bulunanlara, otomatik veya toplu mesajlaşma gibi ihlallerde bulunduğunu belirlediklerine karşı yasal işlemlerde bulunacaktır. Örneğin, platform dışı bilgiler, şirketlerden WhatsApp’ı Şartlarımızı ihlal eden şekillerde kullanma yetkileri hakkındaki hak iddialarını içerir. Bu yazı, kötüye kullanım kanıtı olan şirketlere karşı, kötüye kullanım 7 Aralık 2019’un ötesinde de devam ederse veya bu şirketler söz konusu tarihten önce başka platformda kötüye bağlantısı kanıtlanırsa, yasal işlemlerde bulunacağımızı bildirir.”

Yapılan bu açıklamaların ardından kullanıcılar artık daha dikkatli olmalıdır. Bizler de sizin için bu uyarıyı toparlayıp yayınladık.

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Dünyadaki Göz Alıcı Mimari Yapılar

Ateistler Hakkında Bilinmeyenler