in

Evde Balık Beslemek İsteyenlere Altın Tavsiyeler

İnsanların genel algısı olarak balık beslemek diğer tüm hayvanlara göre çok daha zahmetsiz gibi gözükür. Elbette ki bir köpek gibi alıp gezdirmeniz, tuvalete çıkarmanız, onunla vakit geçirip oynamanız gerekmiyor. Fakat balıklar da birer canlı oldukları için sadece akvaryuma suyunu koyup, yemeğini vermekle bakmış olmazsınız. Diğer evcil hayvan türlerine göre daha zahmetsiz olan Balıkları beslemeniz daha kolay olacaktır. Fakat bir çok farklı detayı vardır. İşte sizler için hazırladığımız Evde Balık Beslemek isteyenlere altın değerinde tavsiyeler;

  • Balığa Uygun Akvaryum Seçimi

Başlangıç olarak hangi balığı besleyeceğinize karar vermelisiniz. Aksi takdirde her balık aynı akvaryum ortamında beslenmiyor. Akvaryumu aldıktan sonra balık almanız sizler için kötü sonuçlar doğurabilir ve tekrar akvaryum kurma operasyonunun içinde bulabilirsiniz kendinizi. Böyle bir durumu egale etmenin en iyi yolu önce Balık Seçimini yapmanız.

  • Doğal Ortamı

Seçtiğiniz ve beslemek istediğiniz balığı belirlediğinize göre artık o balığın doğal ortamı için çalışmalara başlayabilirsiniz. Balığın büyüme oranı, doğurganlığı, suyun ısısı, kullanılacak dekoratif ürünlerin hepsini balığınızın türüne göre belirlemelisiniz. Aksi durumunda balığa eziyet etmekten başka hiç bir şey yapmamış olursunuz. Ki bunu da kimse istemez.

  • Balık Yemi

Her balığın kullandığı Balık Yemi farklıdır. Bu sebeple seçtiğiniz balık türüne uygun bir balık yemi almanız ve onunla beslemeniz en doğrusu olacaktır. En kısa yoldan balığı öldürmek istemiyorsanız uygun bir balık yemi almalısınız. Balık çeşitlerine göre etçil ve otçul yemlerle beslenen balıklar mevcuttur. Bu sebeple balık beslemek isteyenlere en önemli tavsiyelerin başında balıkların yemi gelmektedir.

  • Akvaryumun suya alışma süreci

Akvaryumunuzu aldınız ve içerisinde doğal ortamında hissettirecek ürünleri yerleştirdiniz, hemen balıklarınızı akvaryumun içine atmamalısınız. Akvaryum içerisinde bulunan dekoratif ürünlerin ve motorun alışma sürecine ihtiyaç duyduğunu bilmelisiniz. Bu alışma sürecinde neler oluyor ? diye soracak olursanız da, cevabında suyun yeterli sıcaklığa gelmesi, pompanın tam güce ulaşması ve dekoratif ürünlerin su içerisinde iyice konumlanması gibi altın kurallar içermektedir.

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Facebook’un Yeni Kripto Para Birimi

Dünyadaki Göz Alıcı Mimari Yapılar