in , ,

Hadise ve Makyaj Mesajı

Günümüzde toplumun en büyük dayatmalarından birisi de tüm kadınların makyaj yaptığı ve yapması gerektiğiyle ilgilidir. Bu baskı hem kadınların kendisi tarafından hem de erkekler tarafından kadınların hayatına etki etmektedir. Her ne kadar doğallıktan yana olunduğu savunulsa da özellikle göz önünde, kameralar karşısında olan kadınlar çoğunlukla magazin gündemlerinde kötü şekilde yorumlanmamak adına günlük hayatta dahi makyaj yapmaktadır. Bu konuda zamanında Demet Akalın olmak üzere birçok kadın eleştirilmiş, birçok kişi tarafından çok çirkin oldukları söylenmiştir. Hadise makyajsız halini saklayan biri olmamasına rağmen yaptığı paylaşımla büyük tepki almıştır. Ancak kimsenin bu tür eleştiriler yapmaya hakkı olmadığını son paylaşımları ve açıklamalarıyla belirtmiştir.

Hadise’ye Destek Veren Ünlüler

Hadise hem kendi yaşadığı olay sebebiyle hem de şu ana kadar bu konuda eleştirilen diğer kadınları da göz önünde bulundurarak sosyal medyada bir çağrıda bulunmuştur. Sıfır makyajla yaptığı bu paylaşım sonrası Hadise’ye destek veren ünlüler oldukça yüksek bir sayıya ulaşmışlardır. “Benim Kararım”, “Benim Bedenim”, “Benim Hayatım”, “Kime Ne” hashtagleri ile yaptığı paylaşımlara halk tarafından da büyük destek gelmiştir. En büyük destek ise normalde de hep doğal hallerini paylaşan ve bundan korkmayan Özge Özpirinçci’den gelmiştir. Ayrıca Didem Soydan, Göksel de destek veren isimler arasından yer almaktadır. Hadise kendi bedenlerini, yüzlerini herhangi bir şeyin altına gizlemeden özgürce paylaşan kişiler sayesinde bir kampanya niteliğinde sayılan bir paylaşıma imza atmıştır.

Hadise Kimdir?

Hadise Açıkgöz Belçika’da dünyaya gelmiş 1985 doğumlu ünlü bir şarkıcıdır. Hem yurtdışında hem de Türkiye’de sevilerek dinlenen Hadise aslında Ekonomi ve Çağdaş Diller alanında eğitim almıştır; ancak her zaman müziğe olan ilgisiyle dikkat çekmiştir. Günümüzde uzun yıllar O Ses Türkiye programında yer almıştır ve mağlubiyetiyle eğlence konusu haline gelmiştir. Flamanca, İngilizce, Almanca ve Fransızca bilmesi yurtdışındaki başarılarının ana kaynağı olarak görülmektedir. Müzik alanındaki ilk deneyimi Belçika’da yer alan bir Popstar yarışmasına başvurması ile başlamış olsa da buradan başarı kazanamamış kısa sürede elenmiştir. Şimdi ise ülkemizde sevilen ve örnek alınan bir sanatçı haline gelmiştir.

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kaplumbağa Sevdalılarına Öneriler

Miranda Kerr’in Güzellik Sırrı !