in

Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler

İnsanların vücut tipleri, yüz hatları, vücut uzuvlarının farklı olması gibi herkesin Metabolizma hızı da farklılık göstermektedir. Kişinin yağ yakma hızı, yağ depoları, tükettiği besinler ve içecekler gibi bir çok etken bu Metabolizma hızında değişkenlik göstermektedir. İnsanlar çoğu zaman sürekli olarak fazla yağlarından, giydiği elbiselerin onlara olmamasından ve sağlıklı, fit görünümü elde edememekten şikayet ederler. Fakat bu şikayetlerden kurtulmanın en temel yolu ise zamanında alınan doğru besinler, hareketli bir yaşama sahip olmak ve vücudunuzu tanıyarak ne kadar istediğini bilerek tüketmektir. Bütün bunlara ek olarak da kişinin Metabolizma hızı ne kadar yüksek ise, kilo verebilme oranı ve hızı da buna bağlı olarak artış göstermektedir.

Bu hız kişinin yaşı, genetiksel yapı durumuna, fiziksel (hareket, aktivite), cinsiyetine, su tüketimine, karbonhidrat tüketim miktarına ve hastalık durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu faktörler hızı belirleyici özelliktedirler.

Çoğu diyetisyen tarafından söylenen ve üzerine basa basa duyurulan bir durum var ki; metabolizmanızı hızlandıracak ve bu sürece katkıda bulunacak özelliklere sahip bazı besinlerinin tüketiminin artık bir hayat tarzına dönüştürülerek yaşamın sürdürülmesi, kişinin çok daha hızlı ve kolaylıkla kilo vermesine büyük ölçüde yardımcı olacağıdır.

Suyun Metabolizmayı hızlandırmak adına yapabileceklerinin oldukça fazladır ve sabahları uyanınca bir bardak su içmeniz sizin için fazlasıyla yararı olacaktır.

Güne başlarken kesinlikle kahvaltınızı yapmadan başlamayın. Bütün gece boyunca aç kalan vücut kendini mental olarak korumaya alacağı için, Metabolizma Hızınıda otomatik olarak düşürecektir. Sabahları uyandığınızda güzel bir kahvaltı ile güne başlamanız bu hızın dengelenmesine ve artmasına, ayrıca enerji yüklemesi olarak sizlere geri dönüş yapacaktır.

Kesinlikle ve kesinlikle hareket etmeniz gerekiyor. Dilerseniz spor yapın, isterseniz ağır bir spor dalı ile uğraşın ya da günlük olarak yürüyün. Bu tercih sıralamasına istediğiniz kadar seçenek ekleyebilir çıkarabilirsiniz. Fakat kesinlikle hareketsiz uzun süre kalmayın. Günlük olarak en az 15-20 dakika hareketler ve spor ile tüm vücudunuzu domine edebilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak ise şu besinler hayatınıza katarak Metabolizma Hızınızı doğal olarak arttırabilirsiniz ;

  • Kırmızı Acı Biber
  • Keten Tohumu
  • Yeşil Çay
  • Lifli Yiyecekler
  • Protein
  • Ananas
  • Tarçın
  • Kuşkonmaz

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ateistler Hakkında Bilinmeyenler

İngiltere Başbakanı Boris Johnson hastaneye kaldırıldı.