in

Apple’da Büyük Bir Devir Kapanıyor

Yıllardan beri günümüze kadar gelen Apple şarj aleti, Samsung şarj aleti karmaşası artık tarihe karışıyor. Apple ilk çıkardığı modellerinden itibaren şarj aletlerinin girişinin farklı olması ile, kendilerine has bir giriş yaptılar piyasaya. Günümüzde biraz değişiklik gösterse de yıllardan beri kullanıcıların en çok tercih ettiği markalar arasında gelen Samsung ve Apple telefonları arasında artık ortak bir şarj aleti olacak.

Dünyanın önde gelen teknoloji devi Apple, son çıkardığı iPhone X modeli ile istediği satış değerine ulaşamadığını belirterek yeni bir model için büyükçe bir hazırlık içerisinde olduklarını duyurmuştur. Apple artık son çıkaracağı model için söylenenlere göre ve verilen bilgilere göre lightning yani şarj giriş yerini standart USB-C girişi olarak yapacak. Bu durum ile beraber standart girişe sahip olacak. Bu sayede standart şarj girişine sahip olması bekleniyor.

Tüm bunlara ek olarak USB-C standart girişi demek çok daha hızlı bir güç aktarımı demektir. USB-C cihazlara güç sağlamasıyla bilinen giriş, çok daha hızlı ve güçlü olacağı biliniyor. Standart USB-C veri transfer oranı ile bir hayli dikkat çekiyor. Normalde 480 Mbps hızda iken, Standart USB-C girişi ile yapılacak olan veri transferleri 10 Gbps hıza kadar ulaşıyor.

Sosyal medya üzerinde büyük yankı uyandıran bu değişiklik ile ilgili, Apple’a karşı söylentiler de çoğaldı. Söylentilerin bir kısmı bu yıl içerisinde satışa çıkaramayacağını yani yetiştiremeyeceğini düşünürken, bir diğer kısmı ise bu yıl içerisinde mutlaka yeni modeli ile birlikte bu yeniliği insanlara sunacağını savunmaktadır.

Tüm bu değişiklik ve yeniliklere ek olarak da Apple 10. Yılını kutlaması sebebiyle yeni çıkaracağı modeli ile ilgili beklentileri fazlasıyla arttırıyor. Bu beklentilerin arasında ABD içerisinde Apple’a en yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Apple’ın yeni modelinde home tuşu yerine ekrana eklenecek olan dokunmatik bir home tuşu beklentisi.

Bu iddiaların ise en büyüğü şu şekilde; iPhone 7 ile seriyi kapatıp iPhone Pro yoluna devam edeceği. Bu seriyi bitirip, artık yeni isimleri ile devam edeceği yönündeki söylentiler çok kuvvetli.

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İstanbul’da Bulunan Eşsiz Yapılar

Apple’dan Büyük Çağrı, MacBook Pro’ları Geri Çağırıyor