in

Apple’dan Büyük Çağrı, MacBook Pro’ları Geri Çağırıyor

Günümüz teknoloji çağının dünya devi olan Apple, herkesi şaşırtan bir geri çağrıda bulundu. Apple’ın en çok satan dizüstü bilgisayar modeli Macbook Pro’ları geri çağırdığını yayınladı. Apple’ın dünya üzerindeki bir çok kulanıcısı sürekli olarak Macbook modelinin ısınma problemi adı altında şikayetlerde bulundu. Uzunca bir süre bu sorun ile ilgili herhang bir duyuru yapmadı Apple şirketi. Fakat uzun bir aradan sonra MacBook modellerinin pilleri aşırı ısınmadan dolayı sorun teşkil ettiğini açıklayarak gönüllü olarak geri çağırma kampanyası başlattı.

Başlattığı geri çağrı programında, kullanıcılarından 2015 Eylül ayı ile 2017 Şubat ayları arasındaki üretilen MacBook’larını geri istiyor. Dünya teknoloji devi şirketi olan Apple kullanıcıların bu ürünlerin pillerini ücretsiz bir şekilde değiştireceğini de duyurdu. Profesyonel kullanıcılar ise Apple’ın kendi web sitesinden ya da Macbook kontrol panellerinden pil durumlarını kontrol edebilirler. Eğer sizlerde bu listede bahsedilen MacBook Pro dizüstü bilgisayarına sahipseniz, yetkili Apple servisine giderek pil değişimi talebinde bulunabilirsiniz.

Son yıllarda sürekli hatalı üretimleri ile gündeme gelen Apple şirketi günden güne kullanıcıları açısından güven kaybı yaşamaktadır. Geçtiğimiz yıllarda ise Apple kullanıcıları, üretilmiş olan ve kullanıcılara özel sınırlı sayıda satışı yapılan bu dizüstü bilgisayarlarda daha önce de klavye tuşlarında büyük bir sorunla karşılaştılar. Bu sorun için çeşitli yollar ile Apple şirketine ulaşmaya çalışmışlardı. Daha sonrasında ise kullanıcıların çok büyük bir çoğunluğu imza kampanyası düzenleyerek geri çağrı talebinde bulunmuşlardı. En nihayetinde seslerini duyurmayı başaran kullanıcılar yine 2015 Eylül ve 2017 Şubat ayları arasında sınırlı sayıda üretilen ve satışı yapılan Apple MacBook modellerini geri vermişlerdi.

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Apple’da Büyük Bir Devir Kapanıyor

Dünyanın En Ölümcül Varlığı Bakteriyofaj