in

İllüminati Hakkında Çok Şaşıracağınız Gerçekler

Uzun yıllardan beri süregelen tartışmalara konu olan İllüminatı, günümüzde dahi bir çok tartışmalara açıktır. Doğru bilinen yanlışlar, teoriler, söylentiler, efsaneler ve hikayeler gibi bir çok senaryoyu duymuşsunuzdur. İllüminati hakkında fazlasıyla bilgi kirliliği mevcut ne yazık ki. Kaynaklar tam olarak doğru aktarılmıyor, insanlar efsane ve hikayelere çok fazla ilgi duydukları için böylece evrensel bir konuyu değiştirerek anlatmaktan hiç kaçınmıyor. Kanlı ayinler düzenledikleri, dünya üzerindeki binlerce insanın yaşamını kaybettiği patlama veya kazaların onların yaptığını, büyük politik saldırıların da bu kuruluşun yaptığını düşünmeleri gibi insannlar içerisinde bir çok dedikodu vardır. Anca öyle gerçekleri var ki insanları hayrete düşürecek cinsten gerçekten.

  • İllüminati’nin Türkçe Karşılığı

Bir çok kaynak, kuruluş ya da kişiler kabul etmese dahi İllüminati kelimesinin dilimizdeki karşılığı “Aydınlanmışlar”dır.

  • Bağımsızlık

Herhangi bir din grubuna ya da mezhepe bağlı değillerdir. Bu sebeple hristiyanlık veya sadist Şeytana tapma gibi bir mezhepleri yoktur.

  • Vizyon Sahibi

İllüminati gericiliği, cahilliği ve her türlü dini inanca kesinlikle karşıdır. Aydınlığa, bilime, ve hür düşünceye destek verir. Genel olarak tüm dünyaya bu şekilde lanse edilen bu kuruluş hakkında çok fazla bilgi alınamasa da, kendileri bilinmesi istedikleri kadarını öğrenebiliyoruz.

  • Mükemmel Gizlilik

İllüminatiye kayıtlı ünlüler listesi fazlasıyla kabarık, fakat bunların hepsi tamamıyla araştırmalar ve gözlemler sonucu ortaya atılan iddialardır. Dünyaca ünlü bu yıldızların hiç birisi, birinci ağızdan bunu dile getirmemiştir. Ayrıca tüm bunlara ek olarak yerel halk içerisinde veya siyasetteki kişilerden de kuruluş içerisinde insanlar olduğu söylenmektedir. Fakat bu isimlerin tam olarak kimler olduğu, nerelerde görev aldıkları hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Söylentilere göre bir çok ünlü siyasi isim İllüminati Üyesidir.

  • Gerçek Sembolü

Yıllardır İllüminati diyince büyükten küçüğe herkesin tek göz sembolü aklına gelmektedir. Oysa ki İllüminati’nin asıl sembolü bir baykuştur. Tek göz olarak bilip, bu şekilde anımsamamız gayet normaldir. Çünkü yıllarca bir çok ünlü, siyasi isim ve medya araçları tarafından bu şekilde lanse edilmiştir. Asıl sembolü olan Baykuş, tamamen farklı bir motiftir.

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Akımınıza Tükürürüm!!

Rüştü REÇBER taburcu oldu.