in

Hayvanlara Yapabileceğiniz Hayat Kurtaran Yardımlar

İnsan toplumunun en içten, en sıcakkanlı ve en tatlı canlıları olan sokak hayvanlarında özellikle kış aylarında yapacağınız ufak yardımlar ile onların hayatını kurtarabilirsiniz. Büyükten küçüğe herkesin sevdiği sokak hayvanları kış aylarında yiyecek, içecek ve sıcak bir yer konusunda ciddi sorunlar yaşıyorlar. Bizler ise üzerimize düşen görevleri yaparak onların hayatlarına birer umut olabiliriz.

  • Onlara Kartondan veya tahtadan minik evler yapın

Kış aylarındaki sıcak bir yer bulamama sorunlarına en büyük çözüm olacak olan bu kartondan ya da tahtadan yapacağınız evler sokak hayvanları için adeta bir ev sıcaklığında olacaktır. Bu tatlı evleri yaparken dikkat etmeniz en önemli noktalardan birisi de yapım aşamalarını tamamladıktan sonra, etrafını tamamıyla naylondan veya koli bandı ile kapatmanız olmalıdır. Yağmurlu ve soğuk günlerde hem ıslanmaması hem de üşümemeleri için bu adım çok önemlidir. Ayrıca sokak hayvanları için minik evler yaparken giriş kapılarını da yan tarafa koymanız rüzgarı ve yağmur girmesini engelleyecektir.

  • Bir kap Su

En temel ihtiyaçlarından birisi olan su için hepimiz kapılarımızın önlerine bir kap sıcak su koyarsak onların da en büyük ve en temel ihtiyaçlarını karşılamış oluruz. Özellikle sıcak yaz aylarında fazlasıyla susayan sokak hayvanları bu koyacağımız sular ile hayata tutunacaklardır.

  • Yapabiliyorsanız Sularına Vitamin Damlatın

Eğer sizler için mümkün ise kapların içerisine koyacağınız suların içerisine birkaç damla vitamin damlatın. Bu vitaminler hasta olmalarını, hastaysalar da iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

  • Onları Besleyin

Marketlerde ve bakkallarda sokak hayvanları için mamalar satılmaktadır. Üstelik fiyatları diğer tüm mamalara göre çok daha ucuz. Bu sebeple alacağınız her kuru mama ile belki de onların hayatını kurtabilirsiniz. Kesinlikle başkaları verir diyerek geçiştirmeyin. Siz verin o başkası sizsiniz.

  • Kuşlar İçin Ağaç Dallarına Su ve Ekmekler

Elbette ki kuşları da unutmayalım. Onlar da yiyecek ve içecek konusunda bolluk içerisinde değiller. Ağaçların dallarına batıracağınız ıslak ekmekler ve ağaçlara asacağınız sular ile onların da hayatını kurtabilirsiniz. Yine aynı şekilde pencerelerimizin önüne de buğday, su ve ekmekleri koyabiliriz.

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Aslanlar Hakkında Bilinmeyenler

3 Yabancı 1 Türk Youtube Başarısı