in ,

Bitcoin’in Evrimi

bitcoin'in evrimi

Günümüzden tam olarak 11 yıl önce 2008’li yıllarda Satoshi Nakamoto kod adlı bir yazılım geliştirici sayesinde deneyler sonucunda başlangıcı yapılan internet ortamında alışveriş yapımını sağlayan ve ilk kripto para olan Bitcoin 11 yıllık süreç içerisinde ciddi anlamda popülarite ve değer kazandı. Şu an günümüzde çok sayıda internet siteleri tarafından hem alışveriş hem de bağış gibi ticari opsiyonlar için kabul görülüyor.

            Bildiğiniz tüm diğer ödeme şekillerinden çok daha farklı bir biçimde sabit bir merkeze bağlı değildir. Belirlenen ve süregelen kurallar dahilinde Kripto Para madencilerinin çıkardıkları yepyeni Bitcoinler piyasaya sürülmüştür.Zaman içerisinde kendi borsasını ve piyasasını oluşturan Kripto Paralar, Pazar içerisindeki değerinden alınıp o anki koşullara göre daha karlı veya zararına bozdurularak gerçek para birimlerine dönüştürülüyor.

            Kripto Para birimlerini dilediğiniz takdirde dünyanın herhangi bir konumuna istediğiniz gibi göndermeniz mümkün.Bu gönderme işlemine ise Özgür Ödeme deniyor. Kısacası herhangi bir aracı olmadığı için, aracıların komisyonu, tatil günleri, hafta sonları veya mesai saatleri dışı gibi hiçbir engeliniz bulunmamakta.

            Gelecek yıllarda şuanda kullandığımız fiziki para birimlerinin ortadan kalkıp sanal para birimlerine geçiş yapacağımızı iddaa eden kişilerin sayısı her geçen gün artıyor. Çıkış tarihi itibari ile ilk Bitcoinler 3 Ocak 2009 günü piyasaya sürüldüğünde neredeyse kuruşlara denk bir değer biçiliyordu. Fakat geçen 7 8 yılın ardından ilk çıktığı tarihlerde 10 adet Bitcoininiz olsaydı şuanda tam olarak 460.160.000 Türk Lirasına sahip olmuş olacaktınız.

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kripto Para Nedir ?

Köpeklerin Sadakati