in

Kesinlikle Görülmesi Gereken Tarihi Yapılar

Türkiye coğrafyası, konumu ve doğa harikalarıyla dolu geze geze bitiremeyeceğiniz bir ülkedir. İnşaa edilen bu göz alıcı güzelliğe sahip tarihi yapılar, ülkemizin dört bir yanında mevcuttur. Her şehirinde ayrı bir güzellik olan Türkiye’nin, kesinlikle görülmesi gereken tarihi yapılar dediğimiz fazlasıyla yere sahiptir. Sizlerde yönünüzü yurtdışına çevirmeden önce, kendi ülkemizin zenginliklerini, doğa harikalarını ve göz dolduran tarihi yapılarını görmelisiniz. Bizler yurtdışına hevesliyken, yurtdışındaki turistler akın akın ülkemizin güzelliklerini görmeye gelmektedir. Bu tarihi yapılara her yıl düzenli olmakta beraber milyonlarca kişi ve turistler ziyaret etmektedir.

  • Sümela Manastırı

Ülkemizin doğal güzellikleri ile meşhur Sümela Manastırı ile başlayalım listemize. Keyifle gezebileceğiniz ve karadeniz bölgesinde turistik amaçla yapılan gezilerde en çok tercih edilen bu tarihi yapı, doğanın asil rengi olan yeşilin en can alıcı tonları arasında büyülenmiş bir yapıdan oluşmaktadır. Renkerin en güzel tonlarına rastlayacağınız ve gözlerini üzerinden çekemeyeceğiniz bu muhteşem yapıyı, Karadeniz bölgesine ziyaretinizde mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. 300 Metre yüksekliğindeki kayaların yamacına kurulmuştur. Mimarisi açısından benzeri yoktur.

  • Kapadokya

Listenin en başında yer almayı fazlasıyla hakeden Kapadokya, ülkemizin adeta tarihi mekan simgesidir. Gün batımında ve gün doğumunda mükemmel fotoğraf kareleri yakalayabilrsiniz. Özellikle yabancı turistlerin çok fazla tercih ettiği yerde, balon turları ile harika vakit geçirebilrsiniz. Daha önce hiç tatmadığınız bir hazzı burada tecrübe etme fırsatı bulabilirsiniz. Günümüze gelene dek, yüzyıllar hatta binlerce yılların izlerini taşıyan bu tarihi yapıyı gezip görmek çok farklı bir deneyim olacaktır.

  • Nemrut Dağı Milli Parkı

Ülkemizin Adıyaman şehrinin çevresinde bulunan, Nemrut Dağı Milli Park’ta boyları 7 metreye ulaşan dev heykeller yıllar boyunca herkes tarafından oldukça ilgi çekici bulunmuştur. Ülkemizde en çok ziyaret alan ve yabancı turistler tarafından tercih edlen yerlerin en başında gelmektedir. Kutsal alanları, göz alıcı çok farklı heykelleri ile sizlere adeta görsel bir şölen yaşatacaktır. Günümüzden binlerce yıl öncesinde ise Kommagene Kralığı’nın eski antik kentine ve onlardan kalan

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Fillerin Şefkati

Müzik Hayatında Yıldızı Parlayan Yeni İsimler