in ,

Köpek Korkusu Olanlara Tavsiyeler

Sokak Köpekleri, bir çok insanın korkulu rüyası haline gelmiştir. Çoğu kişinin daha önce sokak köpekleri ile ilgili kötü anılarının oluşu bu korkuyu kişi mental açıdan olağan biçimde geliştirmiştir. Oysa ki sokak köpekleri ile karşılaşıldığında bir çok kurtarıcı tavsiyeler yardımı ile bu korkunuzu rahatlıkla yenebilirsiniz. Sahipli köpeklerin, sokak köpeklerinin ya da genel olarak köpeklerin sevmediği durumlar vardır. Öncelkle bu durumlara karşı kendinizi korumanız gerekmektedir. Köpekten korkan kişiler için hazırladığımız altın tavsiyelere beraber bakalım;

  • Dik ve Kararlı Bir Duruş

Sokak köpeklerinin karşısında korksanız dahi dik ve kendinden emin bir şekilde durmalısınız. Halk arasında da çoğunlukla verilen bir tavsiyedir. Fakat gerçekten işe yarar. Köpekler kendinden korkan insanları kolaylıkla anlayabilmektedir. İnsanların korktuklarında diz kapaklarından salgıladıkları madde ile köpekler sizin korktuğunuzu rahatlıkla anlar ve korkan kişinin üzerine gider. Fazlasıyla korkuyor olabilirsiniz, fakat en azından korkmuyormuş gibi yapsanız bile işe yarayacaktır.

  • Koşma ! Yürü.

Köpek üzerine doğru koşuyorsa kesinlikle koşma. Köpekler içgüdüsel olarak hareketli canlı ve cisimlere hassastır. Köpek üzerine doğru yürüyor olsa bile koşmaya başladığında seni kovalayacaktır. Köpek korkun varsa hiç istemeyeceğin bir durumdur.

  • Göz Teması Kurma

Köpekler ile asla göz teması kurma. Köpekler açısından gözlerinin içine uzun süre bakılması demek onlara meydan okumak anlamına geliyor. Köpeğin varlığını farkettiğin anda göz odak noktanı başka bir yere konumlandır.

  • Bilmeden Alanını İşgal Etmek

Bu durum özellikler geceleri sokaklarda dolaşan köpekler için mahalle başları, karanlıkta gözükmeyen kulubelerinin etrafı gibi yerler olabilir. Köpeğin alanları belli bir çizgiyle belirtilmediği için bu alanı tahmin etmeniz zordur. Fakat köpek zaten siz onun alanını işgal ettiğinizde sizlere hırlayarak ve havlayarak uyaracaktır. Böyle bir durumda ise emin adımlarla dik bir şekilde yavaşça o bölgeden uzaklaşın.

  • Dostça Yaklaşım

Kaçacak bir yerinizin olmadığını ve son çare olarak yüzleşmenin olduğunu farkettiğiniz bir konumdaysanız, dizlerinizin üzerine çöküp ellerinizi ona doğru açarak ve ıslık çalarak dostane bir yaklaşımda bulunabilirsiniz. Köpekler bunu anlayacaktır ve sizlere sakince yaklaşıp koklayacaktır.

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

SON ZAMANLARIN YILDIZ İSMİ “MERO”

Fillerin Şefkati