in ,

Müzik Hayatında Yıldızı Parlayan Yeni İsimler

Müzik hayatı oldukça acımasızdır. Sürekli bir rekabet vardır ve sanatçılar kendilerini sürekli yenilemek, konserler vermek ve yeni şarkılar çıkarmak zorundadır. Bunların tümünü aynı anda yapabilmek oldukça zordur. Zaten kendine güvenen klasikleşen isimlerin genelde bunlardan en fazla iki tanesine yöneldiği görülecektir. Örneğin yeni bir albüm üzerinde çalışırken bu sanatçılar fazla konser vermezler. Ancak yeni isimler bunların tümünü aynı anda yaparak sektörde tutunmak zorundadırlar. Müzik hayatında yıldızı parlayan yeni isimler arasında ilk akla gelen Aleyna Tilki olabilir. Hem sürekli yeni şarkılar çıkarmakla uğraşır, hem konserler verir, üstüne sürekli gündemde kalmak için farklı haberlerle karşınıza çıkar. Diğer isimler arasında Türkiye’ye rap müziği sevdiren Ezhel vardır. Ayrıca uzun yıllardır sektörde olmasına rağmen son iki yıl içinde değerlenen Büyük Ev Ablukada, Adamlar gibi gruplar için de bu durum geçerlidir.

Ezhel

Türkçe Rap yıllardır sınırlı sayıda isimle devam etmiştir. Ceza ya da Sagopa gibi isimler hala birçok kişi tarafından sevilmesine rağmen son zamanlarda birçok hayran kazanmış olan Ezhel çok daha farklı bir çizgiden yoluna devam etmektedir. Türkçe Rap müziğine farklı bir yorum katmış olan bu isim 1990 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Her zaman müzikle ilgilenmiş olan bu isim gitar, piyano, darbuka gibi farklı müzik aletlerini çalabilmektedir. Ayrıca birçok kişiyi şaşırtarak halk müziğine olan ilgisini de belirtmektedir. Şarkıları farklı kişiler tarafından da yorumlanan bu ismin en çok Şehrimin Tadı şarkısı dinlenmiş, ayrıca Felaket şarkısı da hızla beğeni toplamıştır.

Büyük Ev Ablukada

Büyük Ev Ablukada ilk olarak ismiyle dikkat çekmiş, sakin bir enstrüman kullanımı ve eşsiz şarkı sözleriyle izleyenlerinin beğenisini kazanmıştır. 2008 yılında kurulmasına rağmen grup son 2-3 yılda ancak ün kazanmıştır. Bunda grupta yer alan televizyon hayatına da giriş yapmış olan Bartu Küçükçağlayan’ın etkisi oldukça büyüktür. Büyük Ev Ablukada Hepsine Ne Fena, Hoşçakal Kadar, Güneş Yerinde şarkılarıyla en çok dinlenenler arasına girmiştir. Ayrıca ilk bilinen şarkılarından Çıldırmıcam’da büyük beğeni toplamıştır. Konserlerinde ise en sevilen şarkıları Lilililerle’dir.

 

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kesinlikle Görülmesi Gereken Tarihi Yapılar

Kripto (Sanal) Para Nedir?