in ,

SON ZAMANLARIN YILDIZ İSMİ “MERO”

Son zamanlarda adından bir hayli söz ettiren genç şarkıcı, şarkı piyasasına yaptığı ani giriş ile kısa sürede ünlendi. Lakabı olan Mero ile tanınan, asıl ismi Enes Meral olan bu genç şarkıcının, 2017 yılında instagramda rap videoları paylaşması ile şarkıcı kariyeri başlamıştı. Sosyal medya üzerinden sürekli olarak amatör şarkılar paylaşan Mero kısa süre içerisinde, bu denli üne kavuşunca herkesin aklında; Mero Kaç Yaşında ? , Mero Kimdir ? , Mero Nereli ? gibi bir çok sorular oluşmaya başladı.

            Gerçek ismi ile Enes Meral, 2000 yılında Almanya ülkesinin Rüsselsheim am Main şehrinde dünyaya geldi. 2017 Yılında instagram üzerinden rap şarkı paylaşımlarına başlayan Mero 2018 Yılının Kasım ayında Groove Attack ve Xatar ismiyle bilinen ünlü müzik grupları ile anlaşma sağlayıp, müzik piyasasına sürdüğü Baller Los şarkısı sayesinde iyi bir kitle yakalamayı başarmıştı. Daha sonrasında ise 2019 Yılının Mart ayında Ya Hero Ya Mero adlı şarkısı ile başarı yolundaki basamakları kelimenin tam anlamıyla çifter çifter çıkmayı başarmıştır. Geçtiğimiz günlerde yeni çıkardığı şarkısı “Olabilir” ile kısa bir süre içerisinde ciddi manada izlenme ve dinlenme sayısı elde etti. Youtube platformu üzerinde kendi hesabından yüklediği bu şarkısı 4 gün gibi kısa bir süre içerisinde 12 Milyon izlenmeye ulaşmıştır. Spotify üzerinde ise Aylık olarak 3 Milyon aktif dinleyiciye sahip olması da başarısının en büyük göstergesi.

            Tüm bunlara ek olarak yine geçtiğimiz günlerde Hadise ve Reynmen’in destekleri ile çok daha büyük bir yankı uyandırdı. Hali hazırda olan kitlesini neredeyse iki katına çıkardı. Hadise ve Reynmen’in sosyal medya üzerinde paylaşarak destek çıkmaları ülkemizdeki sanatçılarımızın sanatçıya ne kadar değer verdiklerini ve önemsediklerini gözler önüne sermektedir. Mero sadece Türkiye müzik listelerinde değil, Avusturya ve Almanya müzik listelerinin de son dönemde en popüler ve en çok dinlenen şarkıcılarının arasında yer alıyor. Bu sayede çok büyük ilgi ve beğeni kazanan Mero başarılı kariyerine genç yaşında ilk adımlarını çok sağlam bir şekilde atmış oldu.

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

3 Yabancı 1 Türk Youtube Başarısı

Köpek Korkusu Olanlara Tavsiyeler