in ,

Bitcoin ve Altcoinlerin kitlesel olarak benimsenmesini sağlamak

Twitch sessizce bitcoin desteğini kanal aboneliklerinden kaldırdı

Bitcoin ve altcoinlerin toplu alımını sağlamak , gerçek bir mücadeledir. Olumlu birşeyin gerçekleşmesi için bazı çabalar sarf edilse de , birçok şirket son birkaç yılda kripto para desteğini bıraktı. Bunu yapan en son şirket , şeyleri inceleyerek Twitch. BitPay ödeme seçenekleri son birkaç gün içinde önceden uyarı yapılmadan kaldırıldı.

ÇEKME BOTLARI BİTCOİN VE ALTCOIN DESTEĞİ

Twitch, başlangıçta popüler akış platformunu görmekten memnun oldu Twitch, cryptocurrency ödemelerini entegre etti. Kullanıcıların Bitcoin ve altcoins üzerinden ipuçlarını göndermelerine izin vererek, kitle benimseme yönünde önemli bir adım atıldı. Bu duyarlılık, kullanıcılar Bitcoin ve Bitcoin Cash’teki Twitch kanalı aboneliklerini aktif olarak ödeyebildiklerinde daha da güçlendirildi. Bu işlevsellik, dünyanın önde gelen büyük kripto para birimi ödeme işlemcisi BitPay ile mümkün olmaktadır.

Her zaman olduğu gibi, bir şirket Bitcoin ve altcoins için desteği bütünleştirdiğinde, bu seçeneğin popülerliği konusunda bazı endişeler var. Diğer endüstrilerde görüldüğü gibi, ilk yutturmaca sakinleştiğinde, Bitcoin ve altcoins çok daha az kullanılır. Bu, çok sayıda şirketin son yıllarda Bitcoin ödeme desteğini kaldırmasının ana nedenlerinden biri. Görünen o ki Twitch de aynı şeyi yaptı, kullanıcılarına ve müşterilerine bu değişikliğin geleceğini bildirmeden.

Herhangi biri bir Twitch flamaya abone olmaya çalıştığında, birçok farklı ödeme seçeneğinden birini seçebilir. BitPay seçeneği bu listeden kaldırıldı, ancak bu durum tam olarak gerçekleştiğinde kimse kesin olarak belirleyemiyor. Farklı kıtalardan gelen Twitch kullanıcıları bu ödeme seçeneğinin artık mevcut olmadığını doğruladığından, bu bölge bazında bir değişiklik değil gibi görünüyor. Özellikle tüm kripto para birimleri için bu düşüş dönemlerinde, talihsiz bir olay dönüşümü.

BitPay seçeneğinin kaldırılmasının olası bir nedeni, genel ilgi eksikliği nedeniyledir. Her zaman bu ödeme yöntemine dayanan temel bir izleyici kitlesi olmasına rağmen, kripto para birimleri mutlaka abonelik tabanlı hizmetler için uygun değildir. Daha spesifik olarak, Bitcoin ve diğer para birimleri yerel “tekrarlayan ödeme” desteği sunmaz, bu da abonelik tabanlı servislerle uğraşırken oldukça can sıkıcıdır. Bu, BitPay entegrasyonunun sonunda Twitch için çalışmamasının sebeplerinden biri olabilir.

Önceden uyarılmadan böyle bir değişiklik yapıldığında bekleneceği gibi, topluluk geri bildirimi hiçbir şekilde olumlu değildir. Pek çok Reddit kullanıcısı tüm Twitch üyeliklerini iptal ediyor veya bu istenmeyen değişiklik nedeniyle kendi akışlarını kapatıyor. Bu oldukça normal bir tepkidir, ancak bunun Twitch’in karlılığını herhangi bir şekilde etkileyip etkilemeyeceği görülmeye devam etmektedir. Büyük resme bakarken bunun bir fark yaratması pek mümkün görünmüyor.

Bu, kripto para birimlerinin neden ana kullanım için hazır olmadığının bir başka işaretidir. Twitch, bu yeni para türünü denemeye değer bulsa da, “işbirliği” bu kadar uzun sürmedi. Her ne kadar flamalar Coinbase üzerinden Bitcoin’i kabul edebiliyor olsa da – kişisel hesaplarını manuel olarak kurar ve bağlarlarsa – Bitcoin ve altcoin’lerin öngörülebilir gelecekte Twitch’i çok fazla etkilemesi muhtemel görünüyor. Bu yavru kuş endüstrisi için çok talihsiz bir gelişme, ancak beklenen bir şeydi.

Feragatname: Bu, ticaret veya yatırım tavsiyesi değildir. Yukarıdaki makale sadece eğlence ve eğitim amaçlıdır. Lütfen herhangi bir şifreleme para birimini satın almadan veya yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Facebook Artık Bizleri Para Karşılığında Takip Edebilecek

Esra Dermancıoğlu’ndan ”Niye herkes sokakta ben evdeyim!”