in ,

CHP Partisi Sözcüsü Öztrak: Ülkede devlet aklıyla değil maalesef trol aklıyla yönetiliyor

<br />

CHP Partisi Sözcüsü Öztrak: Devletimiz devlet aklıyla değil maatteessüf trol aklıyla yönetiliyor

CHP Merkez İdare Kurulu (MYK) Umum Yönetici Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında görüntü konferans usulüyle toplandı.

İçtimaya ait açıklamada bulunan Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün İdlib’de hayatını kaybeden Piyade Teğmen Canberk Tatar’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve Türk milletine baş sıhhati dile bulundu bulundu.

Dün 27 Mayıs darbesinin 60’ıncı yılı olduğunu hatırlatan Öztrak, CHP olarak darı iradesi üzerinde askeri yahut sivil hiçbir darbecinin vesayetini kabul etmeyeceklerini söyledi. Öztrak, “Adnan Menderes’i, Bu vesileyle 59 yıl evvel kaybettiğimiz, Fatin Rüştü Zorlu’yu, Hasan Polatkan’ı bir sefer daha rahmetle anıyoruz.” Dedi.

Ramazan Bayramı sonrası birinci MYK toplantısını gerçekleştirenlerini bildiren Öztrak, salgın nedeniyle Ramazan Bayramı’nın bu sene buruk geçtiğini söyledi. Hükümetin bayramda bir tarafta, millete “evden çıkma” derken, vesair tarafından köprüleri ücretsiz çalışıyor vatandaşla adeta alay sizinle ileri süren Öztrak, “Bu arada, gerçek bayram ikramını da onun vakit olduğu için kişinin olabileceği yandaşa olduğu. kesesinden, sokağa çıkma yasağında dahi yandaşlara dolarla geçiş ecri tıkır tıkır ödetti. “tabirini kullandı.

‘Vatandaşa şiddet uygulamak kabul edilemez’

İktidarın, bayramın tek kişilik burcu Tekirdağ Çorlu’dan, Edirne’den, İstanbul’dan ve Adana’dan kamu hizmetlisini kullanana şiddete ait kabul edilemez manzaralar geldiğini belirtti.

Vatandaşa sebepsiz bölgeye şiddet uygulayarak kabul edemeyeceklerini söyleyen Öztrak, bu manzaraların kesinlikle etkili lisana getirdi.

‘Ülke trol aklıyla yönetiliyor’

Görüşünü savunan Faik Öztrak, konuşun konuştu: “Ülkemiz devlet aklıyla değil maatteessüf trol aklıyla yönetiliyor.”

Sosyal medyada, besleme basında linç kampanyaları yapılıyor. Trollerin hazırladığı bu ucuz yer üzerinde, AK Parti Umumi Başkanı düzeltmeleri ve muhalefet partileri ile mensuplarını maksat açar. Adana ve İzmir’de genç partililerimiz bu mafyatik operasyonların amacına kondu İzmir’de Diyanet’in merkezi için girip, cami hoparlöründen müzik amaçlı yapanlar, hala yakalanamadı .. Bu yakışıksız provokasyonu yapanlar hala ortada yok, sosyal ister istemez akıllara da ister istemez akıllara da ‘bu tezgahın senaryosu senaryo saray mahzenlerinde mi kullanılır’ sorusu geliyor. Gözlerimizin önünde Kabataş yalanı geliyor. Sayın Erdoğan, milletimizin ve bu devletin bedellerinden kopanları için, nasıl olup olmadığını saray sosyetesine bakacaksınız. ”

Çorum’un Kargı kazasında AK Parti’de bir Belediye Meclis’de, CHP’li Meclis’de aracını kurşun yağmuruna tuttuğunu, Yine Adana’da kendini bilmez bir tarafta Belediye Yöneticisi Zeydan Karalar’ı tehdit edecek tabir eden Öztrak, “Bu mafyatik trol siyasetiyle millet iradesi üzerine 20 Temmuz sivil darbesinin vesayetini getireceğini sanıyorsunuz. “dedi.

Öztrak, iktidarın basını susturmak için RTÜK’ü ve Basın İlan Kurumunu sopalarımızda yaptığınız da ileri sürdü. İktidarın darbe hukukunu tahkim etmeye devam etisini de savunan Öztrak, düşündüm:

“Darbe mi önce? O hengam yaptıklarına bakacaksınız. Darbeciler ne yaptıysa siz daniskasını yapıyorsunuz. Sarayın Muhabere Lideri demokrasi masalları anlatırken sayılırde. Bizim, 20 Temmuz, Türkiye askeri teşkilatı için ortada. Tehditle, şantajla herkesi sindirmek sankininiz lakin biz bu siyaset stiline pabuç bırakmayız. kratik parlamenter rejimle kesinlikle taçlandıracağız. ”

‘Ekonomik bunalım, bir ekonomik buhrana dönüştü’

Korona salgını Türkiye’nin kapısını çalıyorsan serbestlikleri ortadan kaldıracak, ufuk verecek yeni bir ekonomik program muhtaçlığına acilen dikkati çektiklerini söyleyen Öztrak, hem Umum Yönetici Kılıçdaroğlu’nun hem de kendilerinin böyle bir program için. Öztrak, şöyle devam etti:

“Şimdi korkularımızda maatteessüf haklı çıkmaya başladık. 252 bin 690 işletme salgında durdu. Salgının sadece 15 günlük tesiriyle 2 milyon 120 bin yurttaşımız 100 bine ulaştı. Gerçek işsizlerimizin sayısı 9 milyonu aşarak yeni bir rekor kırdı .. Boğaziçi Üniversitesinden pahalı bilim insanları, uluslararası bir çalışma için, Salgında Ekonomik Teşvik düşündüğünüz. sorunların önünden değil ger gerisinde koştular. “Aspirinle, pansumanla durum yönetim sorunlu.”

Tüm bunlara rağmen iktidarın “liyakat umursamazlığının” devam etti savunan Öztrak, adam ve akraba kayırmacılığının da sürdüğünü söyledi. Öztrak, “Bu devlette kirasını Bank Asya’ya yatıranlar, Bank Asya’nın kapısının önünden geçenler mahpusa atılırken bayramın 1. günü, Bank Asya’nın eski başkanlarından biri, devletin en kritik ünitelerinden birini atandı. Siz FETÖ ile bu tür mi savaştı? TÜİK’in başına bir sair değişik atama da yapıldı. Kurumun başkanlığında saray sosyetesinin bir sair damadı getirildi. Cumhurbaşkanı’nın eşinin şahsi kalem müdiresinin eşiğinde, TÜİK yöneticisi yapıldı. “Diye konuştu.

CHTP’li belediyelerin elini, kolunu bağlamak için çalışmayı da argüman eden Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Belediyelerin yatırım kararlarında da oğlu kelamı ben söyleyeceğim” dediğini savundu. Öztrak, “Oldu olacak bütün belediye başkanlıklarını da kullanıyor. ‘Bütün Türkiye’nin belediye lideri da ben oldum’ deyin. Olsun bitsin. Bu nasıl bir kibirdir?” tabirini kullandı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Siz bu feryatları duymuyor musunuz? Bu kadar mi ekonomiyi bıraktınız da nasıl kullanılırlaştırırsınız? Milletinden kopanlara, milletine yukarıdan bakanlara, kibirlenenlere son kelamı sen söyleyeceksin. O bir geldiğini kaldır lütfen korkak alıştırma. Bunlara o denli sadıkta şeddeli bir tokat ki çıktıkları kibir kulelerinden paraşütsüz düşsünler. “dedi.

Öztrak, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 102’nci yılını da kutladı.

Soruları görmek

Faik Öztrak, açıklamalarının akabinde gazeteciler tarafından gönderilen soruları içindir.

Kaynak ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Katay” dedi. “Albayrak kullandığınız Kaynak Müsteşarı’nda 2000 yılda yüzde 12 nemayla, 30 yıl vadeyle borçlanıldığını kendilerin hala bu borçları ödediğini söyledi. formundaki soru üzerine Öztrak, Albayrak’ın Kaynak tarihini bilmemesini hiç yadırgamadığını belirterek kendisinin 2000 yılında müsteşar olmadığını söyledi.

Kendisinin Kaynak Müsteşarlığı devrinde ise 30 yıl vadeli dış borçlanma için söyleme Öztrak, “Benim getiriler için ne yaptığımı merak ediyorum söyleyeyim, vazifeye geldiğim Mart 2001’de yüzde 194 olan iç borçlanma getirisini, vazifeden ayrıldığım Nisan 2003 için net net 50’yi kapattı. Kendisi 2018 Temmuz ayında vazifeye geldi, o günden bu güne bütçeden getiri lobilerine 33,6 milyar dolar para ödedi. Yalnızca ödedikleri getiri benim dönemimdeki dış borçlanmanın 5 katı. ”

Üye Albayrak’ın kendisi için “IMF’nin Müsteşarı” dediğini de aktaran Öztrak, kendisinin olduğu ve büyük buhranlardan birinin akabinde periyodun hükümeti tarafından hatırlattı.

Atama kararnamesinde IMF’nin değil, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Başbakan Bülent Ecevit, Devlet Bakanı Kemal Derviş ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli’nin imzaları olduğunu bildiren Öztrak, “Bu isimlerin hangisi IMF ismine imza atar.” Diye konuştu.

Albayrak’ın aile hatırlatmalan öztrak, kendisinin ve ailesinden rastgele bir kişinin devlet kapısını zenginleşme kapısı olarak değil, millete hizmet kapısı olarak gördüklerini söyledi. Öztrak, “Çok şükür ailemizde devlette belediyelerde tefviz kovalayan, iş takip eden kimse olmadı. Allaha şükür ailemizde kimse bize utanç yaşatmadı.” Dedi.

AK Parti Umumî Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un iktisatta daralma açıklaması yapıyor, Albayrak’ın müspet büyüme açıklaması yapması da sorulan Öztrak, “Damat bakanlığı evvel kendi partisini ikna etmeli, kendi aralarında olduğundan itilafları lazım. Buhrandan çıkıp büyümeyi sağlayacak hakikat düzgün bir şey yok. “diye konuştu.

Öztrak, “Nasıl bir düzenleme geldiğini şimdi görmedik lakin Umumî Yöneticimiz bunu açık, net bir biçimde söz etti, ‘Demokrasiye kurulacak onu kumpası boşa çıkarırız.’ Darbe reddetme, hangi partinin ya da milletvekili adayınızın seçime gireceğine icazet verme yaklaşımı, icazet demokrasisini tümüyle reddederiz. “diye yaklaşım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nın açılışında, “CHP’yi suçladıklarının” belirtilmesi üzerine ise Öztrak, “Şunu bir daha söyleyeyim, CHP’nin darbe, darbeler ve darbe rejimleriyle yanlış bir ilgisi olmaya, olmayacaktır. “dedi.

{Kaynak: Sputnik TR}

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Aydın’da bir kadın işe giderken taciz ve darp edildi

Okuldan atılan kalorifer peteği üzerine düşen işçi hayatını kaybetti