in

Ege sularında yakalanan akademisyen ülkesine döndü: 120 gün geçirdim

<br />

Karantinaya Ege sularında yakalanan akademisyen devletine döndü: 120 gün geçirdim Cennetin içinde

Hürriyet’ten Ece Çelik’in haberine nazaran, Viyana Üniversitesi’nde ulaşım iktisadı ve lojistik eğitimi veren Prof. Dr. Sebastian Kummer 18 Şubat’ta 2 arkadaşıyla birlikte ‘Lagün 46’ adlı katamaran tipi yelkenli teknesiyle Ege tipine çıktı.

Kummer ve arkadaşlarının gerekliliğini koronavirüsün tesirleri tüm yerküreye yayıldı. İtalya, Yunanistan ve Türkiye hadlerini kapattı.

Kummer bölümünde Mallorca Adası`na bırakarak Göcek’e dümen kırdı. Kummer teknesinde yasakların bitmesini beklemeye başladı. Lakin bu bekleyiş umd bekliyoruz daha uzun sürdü. Göcekli balıkçılar koştu.

Kummer’in için Almanya Başkonsolosluğu yetkilileri Türkiye ile ilişkili geçti. Kummer, Türkiye açıklarında, Hırvatistan’a giden farklı bir tekneye gitti. Dışişleri Bakanlığı Kummer’in devlete kabulü için diplomasi yürüttü. Viyana’da karaya çıkan Kummer buradan da karayoluyla Viyana’a gitti.

‘Online olarak ders vermeyi sürdürdüm’

Kummer, Türk denizci dostlarına ve lokal halka büyük minnet duyduğunu anlatan Kummer, “Cennetin içinde 120 gün geçirdim. Gerecim bittiğinde bana besin ve gereksinimlerimi getiren balıkçıları ve Türk kişisinin sıcaklığını hiç unutmayacağım. Beni çok sıcak karşıladılar ve kendimi inançta hissettim. Bana ufak botlarla su, yiyecek getirdiler ” dedi.

Kummer Üniversitedeki derslerini aksatmadığını belirten, “4 ay boyunca kendi durumumla ilgili tahlil aradım gelgelelim kullanabilirsinizimi de ihmal etmedim. Online olarak ders vermeyi sürdürdüm. diye konuştu.

Hırvatistan’da koronavirüs testinden geçen Kummer, sıhhatinin ve psikolojisinin çok düzgün olduğunu söyledi.

{Kaynak: Sputnik TR}

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Süper Lig’de 5 haftalık program açıklandı

Çin’de boşanmak isteyen çiftlere bir ay zorunlu ‘bekleme süresi’ getirilmesi sosyal medyada infial yarattı