in ,

Erbaş: Ortaokul ve lisedekilerin yüzde 15’i değil de yüzde 25’i imam hatipte okusun, sonra üniversiteye gitsin istiyoruz

<br />

Erbaş: Ortaokul ve lisedekilerin yüzde 15’i değil de yüzde 25’i imam hatipte okusun, sonra üniversiteye gitsin istiyoruz

Başkan İmam Hatipliler Derneği’nin YouTube’daki Diyanet İşleri Lideri Erbaş, imam hatip mektepleriyle ilgili değerlendirmede bulundu.

İmam hatip mekteplerinden mezun olanların hepsinin ilahiyat fakültelerine gitmeyeceğini bildiklerini tabir eden Erbaş, başladı dedi:

“Ortaokul ve lisede okuyanların yüzdesi 15’i değil de yüzde 25’i imam hatipte okusun da ondan sonra üniversitelere gitsin istiyoruz. Bunun yararını yaşıyoruz şu anda. imam hatip talebesine düştüğümüz günleri unutturmasın. 60 binden de 1. 5 milyona çıkışının şükrünü eda etmeyi bizlere nasip eylesin. ”

‘Diyanet hücumlardan güçlenerek içindir’

Erbaş, Necip Fazıl Kısakürek’in Diyanet’e yönelik atakta bulunulduğunu söyleyen ‘Ey düşmanım, sen benim ışığım ve hızımsın. Gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın ‘ kelamlarına atıfta bulunarak, “Bu taarruzlardan Diyanet güçlenerek içindir. Demek ki teşkilatımız için rahatsızlıkla yapacağınız ki yıpratmaya çalışıyorlar. Onlar yıpratmaya çalıştıkça da teşkilatımız daha güçleniyor ve kuvvetleniyor” diye konuştu.

{Kaynak: Sputnik TR}

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Şoföre gözaltı: ‘Araba pislenir diye çok sinirlendi’

İmamoğlu’ndan tarihi çeşme yanıtı: Tarihe saygı, onu hissetmek ve yarınlara geçirmekle olur