in

TFF oğlu kararını verdi: Süper Lig 12 Haziran’da başlayacak, ‘Küme düşme olmasın’ başvurusu reddedildi

<br />

TFF oğlu kararını verdi: Harika Lig 12 Haziran’da başlayacak, ‘Küme düşme olmasın’ başvurusu reddedildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) 12 Haziran’da yeniden başlayacağını açıklayan Süper Lig için hazırlıkların tamamlandığını duyururken, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçlarının tarihlerini de belirledi.

TFF Idare Konseyinin Riva ‘daki TFF Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri ‘nde gerçekleştirdiği içtimanın akabinde federasyonun internet sitesinde yapılan açıklamada, yeni ipucu koronavirüs salgını olduğu ortaya çıkan mucize sürecile ile ilgili gelişmelerin başında takip ederek ve futbola dönüş için çalışmaların ağır bir biçimde sürdürülmesini bildirildi.

Açıklamada, bu kapsamda Muhteşem Lig’in 12 Haziran TFF İdare Konseyi ve TFF tarafından başlatılacak ve kulüplerin talepleri ile ilgili bir kıymetlendirme yapıldığı vurgulanıyor “Federasyonumuz ve 18 Muhteşem Lig kulübünün dönemin artta kalan bölümünün tamamlanmasına yönelik ortak mutabakat ve inceleme ile 12 Haziran’da tümüyle hazırlıklar tamamlanmıştır. Bugünkü içtimada, alınacak tedbirler ve gerekli talimatı incelemek ile ilgili çalışmalar bitmiş olup detaylı haberler kamuoyu ile kısa vadede paylaşı verecek “ denildi.

Kulüpler Birliği Vakfı ile ilişkili içtimada 7 kadro tarafından laflı olarak gündeme getirilen “Bu seri küme düşmenin kaldırılsın” teklifinin de değerlendirildiği, FIFA ve UEFA ‘nın onu hengam altını çizdiği içeriruda Şampiyonun ve küme düşen ekiplerin sportif sonuçlarla ilişkili olduğu yönetenleri içeren ve idare konseyinin serinin ilan edilen mevcut statüde tamamlanması.

5 oyuncu değişikliği hakkı

Idarenin, futbolcu sıhhatini korumak hedefiyle IFAB tarafından kabul edilen ve devlet federasyonların takdirine bırakılan 5 oyuncu değişikliği için düzenleme düzenlemeleri yapılarak serinin artta kalan lig ve kupa maçlarında kelam konusu pratiğe geçilmesi gerektiğini belirtiniz.

İsmine, karşılaştırmaaka seçebilirsiniz en çokça 3 seferde yapılabileceği, kampanyalar için bir maçta daha çokça oyuncuyu kullanma bahtına sahip olacağı aktarıldı.

Açıklamada, federasyonun, kulüplerden gelen talep üzerine, Harika Lig kadrolarının rezerv grup kurarak alt liglerde başlatılmasını seçtiğiniz çalışmalara başladığı, hususla ilgili Futbol Komitesi. 21 yaş altı oyuncuların değerlendirilmesini hedefleyen bu girişimle kulüplerin genç oyuncu yetiştirme uğraşlarının destekleneceği vurgulandı.

Ziraat Türkiye Kupası’nda yarı final tarihleri ​​mal oldum oldu

Idare şurasının seçtiğiniz kararlar içindir Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçları da muayyen oldu.

Bu nazaran yarı finaldeki Fenerbahçe – Trabzonspor A.Ş. rövanş uğraşı 16 Haziran Salı günü, Aytemiz Alanyaspor – Fraport TAV Antalyaspor A.Ş. oynanası ise 18 Haziran Perşembe günü oynanacak.

TFF İdare, kalan 8 haftadaki kısımda kulüplere deplasman seyahatlerinde ekonomik kolaylık için gerekli ana sponsor Türk Hava Yolları (THY) ile yapılan görüşmenin olumlu sonuçlandığını da bildirdi.

Açıklamada, bu bahiste destekleri için THY İdare Konseyi ve İcra Komitesi Lideri Mehmet İlker Aycı ‘ya da destekleri için teşekkür edildi.

{Kaynak: Sputnik TR}

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Futbol ligi tescil edilen Belçika’da kupa finali oynanacak

Premier Lig 17 Haziran’da başlıyor