in ,

Trabzonlular ‘gök taşı’ aradı

<br />

Trabzonlular ‘gök taşı’ aradı

Türkiye’de, dün saat 20. 30 sıralarında Ağrı, Erzincan, Erzurum, Van, Trabzon, Artvin dahil birtakım kentlerde cep telefonu kameralarıyla birlikte imgeler yer sakinlerini harekete geçirdi.

Trabzon’da birtakım kimseler, Düzköy kazasında Şahinkaya Dağı eteklerine gelerek, düştüğü tez edilen gök taşı ya da modüllerini aramaya başladı.

Arazi ve ormanlık üzerinde arama yapanlar, çukurla çalışır. Çukurun, kopan ağaç köküne ilişkin olduğunu belirledi.

Ellerinde sopalarla ormanlık alanda arama yapan 15 kişilik küme, rastgele bir ize rastlayamadı.

‘Bulursak devletimize teslim edeceğiz’

Ahmet Yılmaz, dün akşam ışık hüzmesini gördüğünü belirterek, “Bir baktım, ateş ettiğinde ışık yayıldı. Şaşırdık, kaldık. Ben bu yaşıma kadar bu türlü bir şey görmedim. Nereye düştüğünü bilmiyoruz, meraklıyoruz ”dedi.

Ömer Sürür de “Gerçekten çok şaşırdık. Ben bu türlü bir şey daha evvel görmedim. Daha evvel bu tıp şeyleri televizyonlardan görüyorduk. Düşen şeyin bir zararı var mı, yok mu, diye yere bakıyoruz. Olumsuz bir durumla karşılaşmadık, bunun için bahtiyarız. Işığı gördüğümüz mahallere gündüz baktık. Aradık lakin bir şey bulamadık ”diye konuştu.

Muhittin Civelek ise ışığın göreceği konumlarda gündüz gözüyle arama yaptıklarını belirterek, “Böyle bir ışık süzülmesini birinci kez gördüm. Çok korktuk. Gök taşını bulursak devletimize teslim edeceğiz ”dedi.

Akıllara Sarıçiçek Köyü geldi, 5 yıl evvel 40 araçlık para kazanılmıştı

Öte yandan, göktaşı iddiaları, birinci olarak akıllara 5 yıl evvelki bir hikayesi getirdi. Bingöl’ün Sarıçiçek köyünde birçok kişi 5 yıl evvel düşen göktaşının kesimlerini bularak kazandıkları parayla otomobil alıp, konutlarını tamir ettirmişti.

Mehmet Nezir Ergün, “Göktaşının düştüğü çalışmak gürültü olur, çatışmayı andıran sesler olur. Bingöl’e düşmüş olsaydı kesinlikle bir ses çıkardı” dedi.

‘Astroidin modülü seçenek o kadar fiyatlara kimse satamaz’

Ayşegül Yelkenci, dün akşam saatlerinde düştüğü argüman edilen göktaşının kesimi 2015 yılında Bingöl Sarıçiçek köyüne düşen göktaşı ile birebir Velet ekonomik yoksa kimse bulan bireyden dolayı almaz. Bunlara bel bağlamaamak lazım “diye konuştu.

{Kaynak: Sputnik TR}

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Artvin’de ‘sıfır vaka’ dönemi bitti: 5 kişi hastanede, 67 kişi karantinada

Vatandaşların 450 bin liralık veresiye borcunu ödedi