in ,

Türkiye’de ilk kez çalışır: Asansörler ayakla çağrılacak, havalandırma için ‘NASA sistemi’ uygulanacak

<br />

Türkiye’de birinci sefer çalışır: Asansörler ayakla çağrılacak, havalandırma için ‘NASA sistemi’ uygulanacak

Türkiye’de koronavirüs salgının görülmekte akabinde kullandığınız kol faaliyetlerine ara verdi. Akbatı ve Akasya AVM, aşağıdaki için ‘sıfır risk’ prensibiyle hazırlandığını açıkladı.

1 Haziran’da açılacak her iki alışveriş merkezi için alınan tedbirler hakkında haber veren Akiş GYO İdare Heyeti Üyesi ve Umumî Yöneticisi Gökşin Durusoy, klasik tedbirlerin yanında sıralanmıştır için yaptıkları yatırımları açıkladı. Durusoy, “Bütün hava birebir UV ışınlarıyla dezenfekte olduğun alışveriş alışveriş verilecek. Bu biçimde AVM’ler yüzde 99. 9 virüs ve bakterilerden arındırmış olacağız. Ziyaretçilerimizin elle dokunmaktan çekinebileceğini düşünerek asansörlerde ayak pedallarıyla yönlendirme sağlaruz ” diye konuştu.

‘Havanın yüzde 99’u virüsten arındırılacak’

Alışveriş merkezlerinde en çok merak edilenler arasında havalandırma sistemleri gelirken; Gökşin Durusoy halk sıhhatini ön planlanmıştır, yerküre umumunda hayata geçirilen edilmiştir modelin incelendiğini söyledi.

Durusoy vurgu yapan 100 taze hava ile beslenerek iklimlendirme oluşturulduğuna vurgu yapan, “Yüzde 100 taze hava ile iklimlendirmenin yanısıra NASA’nın uzay hizmeti ve mekiklerinde havayı filtrelemek için kullandığı teknolojinin benzerinin bina yatırımlarında da kullanılır için gerekli cihazlar ABD’den getiriliyor. Ağustos ayığında iki alışveriş ortamında de uygulanmaya başlayacak bu cihazlar; ısıtma santrallerine ve asansörlere kurulacak. Sonunda hem Akasya’da hem de Akbatıda, ortak sahalarda herkes bakteri ve virüslere karşı yüzde 99,9 orantısında korunmuş olacak ” tabirlerini kullandı.

‘Ziyaretçiler havanın menüsünde takip edebilecek’

Ziyaretçilerin AVM içerisindeki hava durumuna görebileceğini söyleyen Durusoy, “Alışveriş merkezlerinin aplikasyonları var. Bu aplikasyonlar dahil de anlık olarak alışveriş merkezlerinde bulunan havanın açılır ve dışarıdaki havanın içinde birebir anda takip edebilecekler ” dedi.

‘Asansör pedalla çağrılacak’

Durusoy’u sıfır risk prensibiyle alınan tedbirler dahil asansörlerin ayak pedalları “Asansörleri görünür bir vade için sadece engelli, hamile, pusetli ve yaşlı kullanımımız tasarrufuna açacağız ve en ziyade 2 kişi gereksinimleri. Gerek birlikte düzenlemeimizin elle dokunmaktan çekinebileceğini düşünerek bir düzenleme yaptık ve ayak pedallarıyla yönlendirme yapacakuz. Ziyaretçiler gitmek istedikleri katın pedalına basarak, asansörleri çağırabilecek ” diye konuştu.

{Kaynak: Sputnik TR}

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Türkiye’de Koronavirüs nedeniyle 30 kişi daha hayatını kaybetti, 1182 yeni tanı kondu

YKS ile MSÜ’ye ilişkin adayların sınav merkezi ekranında talep talepleri alınacak