in ,

6 yılda ayrıldı eşi tarafından ölümle tehdit edilen kadın: Her yere şikayetçi oldum ama sonuç yok

<br />

6 yıldır ayrılır eş tarafından yapılan irtihalle tehdit edilen hatun: Her türlü şikayetçi oldum lakin sonuç yok

Adana’da sosyolog Şeyma K. (31), 2010 yılında, Kenan K. ile diyaneti nikahla evlendi. Şeyma K., savına nazaran birinci günden itibaren şiddet görmeye başladı. Bir kız evladı yerküreye getiren Şeyma K., 2014 yılında 2. evladına gebe kaldı. Birebir yıl, Kenan K., cezaevine girdi. Gebe olan Şeyma K. de kızını alıp, peder meskenine döndü.

‘Bize nefes aldırmıyor, artık tükendim’

Kenan K., aradan geçen 6 yıla çıkan şu an 2 kız geçerliliği olan genç hatunun peşini bırakmadı. Şeyma K., Kenan K. ‘nin sık sık kendisini arayıp, çetinle bir alanlara götürdüğünü anlatan Şeyma K., “Kabil etmediğim hengam vefat tehditleri savurup, pederimin meskenini basıyor. tehdit etti. Tekraren polise şikayette bulundum. Kapımıza dayanıyor. Mahallede bağırıyor. Bize nefes aldırmıyor, artık tükendim “ dedi.

Şeyma K., Kenan K. ‘nin küfür ve tehdit içeren bildiriler yolladığını başkaca kendisinden mütemadi para istediğini argüman etti.

‘Her tarafa şikayetçi oldum ancak sonuç yok’

Kenan K. ‘nin göndermek gönderdiği telefon iletilerinden biri “Baban cumaya kadar parayı hazırlamaz ise işte sarfiyat babanı öldürürüm. Sonra haneye gelir geçereni öldürürüm. Sonra da kendimi öldürürüm” Sonra da kendimi öldürürüm “ dediğini belirten Şeyma K., “Hemen her gün buna misal tehditler alıyorum. 20 yaşında, bir cahillikle evlendim, iki kızım olduğu için bir mühlet savaş ettim ancak artık dayanamıyorum. Kenan K. 6 yıl evvel pederimin hanesine gittim fakat kurtulamadım .. Çadırle istediği konumlara götürüyor. diye konuştu.

‘Öldürecekse öldürsün’

Şeyan K., daha evvel Kenan K. ‘nin saplantılı bir şekilde peşine takıldığını belirten hatun sığınma konutuna gittiğini, fakat Kenan K. ‘nin kendisi kız kardeşini kaçırmakla tehdit etmeye başladı.

Şeyma K., Kenan K. ‘nin kredi kartlarını kullandığını ve kendisini borçlandırdığını kaydetti. Evlatlarıyla birlikte rahat bir ömür sürmek istediğini belirten genç hatun, “Artık yoruldum. Sesimi duysunlar. Yıllarca onun yanında mahpus yaşadım. Artık de burada yaşatıyor. Öldürecekse beni öldürsün. Evlatlarım kurtulsun en çok. dedi.

Şeyma K. ‘nin anası Seher K. de kızının şiddete kurban gitmemesi için ellerinden geleni yaptıklarını lakin artık çok korktuklarını ve yardım istediklerini söyledi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bozcaada’da oteller 22 Haziran’a kadar kapalı

Diyarbakır’da 74 gün aranın ardından sosyal mesafeli cuma namazı