in ,

Erdoğan’dan George Floyd açıklaması: Bu insanlık dışı mentaliteyi kınıyorum

<br />

Erdoğan’dan George Floyd açıklaması: Bu insanlık dışı mentaliteyi kınıyorum

Erdoğan, Floyd’un ABD polisi tarafından öldürülmesini ‘insanlık dışı’ olarak tanımlayarak, “Bu insanlık dışı hareketin faillerinin hak ettikleri cezayı alacağına inanıyorum. Mevzuyu takip ediyor olacağız” tabirlerini kullandı.

Erdoğan, İngilizce attığı tweetinde, “ABD’nin Minneapolis kentinde George Floyd’un azap sonucu öldürülmesine yol açan ırkçı ve faşist yaklaşım, sadece hepimizi üzmekle kalmamış birebir hengamda tüm yerkürede karşı durduğunda adaletsiz nizamın Nerede, ne bağlıda, ne formda olursa olsun Türkiye, sürekli insanlığa karşı her türlü hücuma karşı dur halde “ dedi.

George Floyd’un New York’taki irtihali protesto edildi

George Floyd’un (46) ABD’nin Minneapolis kentinde siyahi New York’ta da şov olduğunu ilgili.

Manhattan’daki Union Meydanı’nda toplanan bir küme protestocu, ellerinde “Siyahilerin hayatı önemli” (BlackLivesMatter) yazılı dövizler taşıyarak ‘Nefes alamıyorum’ (nefes alamıyorum) biçiminde siyahların bulunduğu polis şiddetini sembolize eden sloganlar attı.

Polisin etrafta geniş güvenlik önlemleri görmek şovlarda, sokakta trafiği akışını engelleyen ve polisle tartışmaya girerek su şişesi fırlatan 10’dan çokça kişi gözaltına gitti.

Içtimaî medyadan yapılan paylaşımlarda, Union Meydanı’ndaki şovun akşam da devam edeceği belirtilirken, kentin değişik yanlarında şovların düzenlenmesinin beklendiği kaydedildi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Burhan Kuzu ‘: Hakimi arayıp’ dava açılmamış ‘dedim, ısrar etmedim; o dönem bu suç değildi

Ankara Valiliği’nden sağanak yağış uyarısı