in ,

Fahrettin Altun: Temiz bir sosyal medya için çalışıyoruz

<br />

Fahrettin Altun: Saf bir toplumsal medya için çalışıyoruz

Cumhurbaşakanlığı Muhabere Başkanlığı tarafından ‘Sosyal Medya Tasarruf Kılavuzu’ hazırladı. Muhabere Başkanı Fahrettin Altun, bu klavuzun hazırlanma sebebini, “Türkiye’de çevre medyanın manipülatif kullanımı için ne yazık ki pek çok çok örneğe şahitlik edebiliyoruz. ederek algı operasyonları yürütüyor “ diye açıkladı. Altun, “İletişim Başkanlığı olarak nezih malumat, saf sosyal medya ve duru muhabere için ulusal ve global çapta faaliyetler yürütüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Içtimaî medya tasarruf kılavuzunda neler var?

Hürriyet ‘ten Özgür Altuncu ‘nun haberine nazaran, rehber kılavuz medyanın avantaj ve dezavantajlarına işaret edecek anlatan Altun, kılavuzda başarılı bir kullanıcı için nasıl oluşturulacağına göre tasarlanmıştır; masalbeler, evlatlar, gençler ve ebeveynler için sosyal medya tasarruf teklifleri ile çevre medya hesaplarının ve içeriklerinin güvenliğine dair malumatların nokta aldığını söz etti.

“Sosyal medyanın devrinde ve yanlışsız tasarrufuyla çeşitli toplumsal vukuat ve provokatif ögelerin bertaraf edildiğini de gördük” diyen Altun, 15 Temmuz 2016’da AKP Umumî Yöneticisi Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayına çıkarak birlik bildirisi vermesini örnek gösterdi.

‘Doğru içerik oluşturmağında öncülük etmeliyiz’

Çevre medyanın provokasyon için Gezi Parkı fiillerini işaret eden Altun, “ Gezi hadiselerinde, terörle uğraşta, hudut dışı askeri operasyonlarımızda Türkiye ile uzaktan erişim ile ilgili olmayan imgeler memleketimizle işbirliği yapmaya yönelik operasyonları yürütüldü “ dedi. Altun, toplumsal medyanda dönen asparagas haberlerden de duyduğu rahatsızlığı belirten, “Temiz ve yanlışsız haber sunumu, içerik oluşturmada öncülük etmeliyiz “tabirlerini kullandı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kamu bankaları bugün 3’lü kredi paketi açıklayacak

Meteorolojiden sağanak uyarısı