in ,

Hamile kadının aracından indirdiği iddia edilen taksi şoförü konuştu: Doğum taksinin içinde oldu

<br />

Gebe hatunu aracından indirdiği sav edilen taksi şoförü konuştu: Veladet taksinin içinde oldu

Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde, bir bayanı veladet yapmak üzereyken ‘aracını kirletecek’ nedeni ile indirilmiştir taksi soförü kendini savundu.

Duraks gelen telefon ile adrese gittiğini söyleyen taksici Mümtaz Bayrakoğlu, “Lütfen adrese gittim. 3 bayan, 2 evlat, 1 adam vardı. Bayanın biri gebeydi. Yanaştım kenara. Adam bana, ‘Hastane, hastane’ dedi. kulland eniztesiymiş. Sonradan düşünendim. Ben de, Bayan, ‘Geliyor, geliyor’ dedi.Onun demesine kalmadan dedi o sırada otomobilin içinde bir kargaşa çıktı. evlat otomobilin içinde doğdu. Ben gördüm. Ondan sonra biraz bekledim. Zati dışarıda yağmur yağıyordu. Bana, ‘Ambulansı da seni de çağırdık. Sen daha evvel geldin ‘dediler. Bekledik, gebe bayan araçta doğurdu. Bir bayan içeri gitti. İçeriden battaniye getirdi. Evladı sarıp beklediler. Ben de bekledim “ dedi.

‘Arabanın içi pislenmesin diye almadığım yalan’

Ananın kanamasının olduğunu belirten Bayrakoğlu, “Götürme bahtım yoktu. Götürdüğümü düşünün, kanamalı hasta sonuçta, ya yolda bir düşünce olsa, sonuç ne olacak? Bundan daha çok beni yargılayacaklardı. Lakin evladın otomobilin içinde doğduğunu açık açık söyleyebilirim. Ben de tam yolun ortasında duruyordum. Otomobilin içi daima kan ihtiyacı. Benim otomobilin içi pislenmesin diye yolcu almadığım kısmı külliyen yalan. Beklemeden gittiğim külliyen yalan “ diye konuştu.

‘Benim vicdanım rahat’

Ambulansın geldiğini gördükten sonra vaka mekanından ayrıldığını söyleyen Bayrakoğlu, bunun konuştu:

“Daha sonra ambulans geriden yanaştı. Ben çıkıyordum. O kısımlar için imgede yok. Onlar araya girdi. Ambulans geldikten sonra onlar aradan çıktı. Ben de gittim. hepsi iftira. Bunların hiçbiri akıllıca değil. Benim bu vakadan ötürü vicdanım rahat. Ben vicdanen rahatım. Sadece problemim yok. Bizden Çayırova’da esnaflık yaptık. Ben 40 yıldır Çayırova’da oturuyorum. Benim nasıl biri olduğumu, neler yaptığımızı herkese sorabilirsinizler. Ben vicdanen rahatım. Hatun kanamalı hastaydı. Benim için ‘almadı’ diyorlar ancak esasen bayan otomobilde veladet yaptı. Kanama zati otomobilde oldu. Ben ambulansı bekledim. Götürme bahtım da yoktu. Allah göstermesin, yolda bir eza olsa. Benim götüreceğim hastane bizim mahalleye 10 kilometre arada. O yolda bir kasvet olsa bunun hesabını kim verecek? Artık bu türlü irdeliyorlar. O vakit ne olacaktı? Beni hepten idamlanacaklerdi. “

‘Karşı itirazlarımızı beyan edeceğiz’

Yaşanan vukuatın adlı bir açıklamada bahseden taksici Bayrakoğlu’nun avukatı Huzeyfe Acar ise,

. müvekkilim büsbütün güzel niyetini ve mesleksel tecrübelerini koruyarak hareket içindir “ dedi.

Acar tevellüdün araçta gerçekleştiğini tabir ederek, yaptığı konuştu:

“Doğum gerçekleştiği için yolcu, yolcu vasfından çıkarak hasta vasfına girmiştir, ancak Ticari ortamlarda yapsa daha büyük badire yaşanacak. Zira ortada kanamalı bir yara var. mevcuttur da en yanlışsız hareket içindir ambulansın gerekmesidir. Zira Covid-19 marazı binaenaleyh da taksiye inen, binen insan muayenesi için için hastalık bulaşma riski daha yüksek. Ambulansın orada beklenmesi daha fazlası. Ticari takside gerekli veladet gerçekleştiği için otomobil kirleneceği için gereken kirlenmiştir. Otomobilin içi olması kan oldu. Otomobil daha sonra temizlendi. Orada müvekkilimin olduğu araca kan bulaşmasını düşünmek değil, tam tersine hastanın daha sağlıklı bir formda hastaneye ulaşmasını düşünmektir. Yaptığı tek şey budur. “

Ne olmuştu?

Bayrakoğlu’nun ‘arabasının kirleneceğini’ söyleyerek tevellüt yapmak üzere olan Ayşe Haşim’i aracından indirdiği argüman edilmişti. Mahmut Haşim’in eşi Mahmut Haşim ise eşinin taksiden indirdiği sonra merdivenlerde veladet yaptığını söylemişti.

Gözaltına alınan Bayrakoğlu, bir dliyedeki işlemlerinin tamamlanmasının akabinde vadesiz konut mahpusu cezası ile birlikte denetleyen özgür bırakılmıştı.

Emniyet Müdüriyeti ve Kocaeli Şoförler ve Arabacılar Odası arasında yazışma amaçlı olarak öğrenilmişti.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Özel kreşlerde alınacak tedbirler belirlendi

Diego Costa vergi kaçırmakla suçlanıyor: 6 ay hapis cezası alabilir