in ,

Kamu bankaları bugün 3’lü kredi paketi açıklayacak

<br />

Kamu bankaları bugün 3’lü kredi paketi açıklayacak

Koronavirüs salgınının akabinde ekonomiyi canlandırmak için İstikrar Kalkanı Paketi ‘ni çalıştırmak sokan hükümet yeni bir adım daha atıyor. Yeni finans paketiyle vatandaşlara kredi imkanı sağlayacakacak.

Bu kapsamda Kaynak ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ‘ın açıkladığı olağanlaşma adımlarından birincisi arasından giriyor. Vatandaşın elektronik eser, mobilya alımı ve konut alımına kadar birçok meydanda daha elverişli imkanlarla kullanabileceğiniz yeni bir finansman paketi geliyor. Üç ayaktan oluşan paketin, kamu bankaları tarafından bugün açıklanması bekleniyor.

Hürriyet’ten Neşe Karanfil’in haberine nazaran, finansman paketinin şartlandırılması gerekir:

1) Içtimaî gereksinim paketi

Bir numara paket vatandaşların içtimaî gereksinimlerinin finansmanının karşılanması hedefliyor. Yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, bisiklet-motosiklet, konut dokuma, çeyiz vb.

2) Tatil-seyahat paketi

2. paket sıradanlaşma halinde emekli ve çalışan kısımların tatil ve seyahat masraflarının fonu muhtaçlığında münasip kurallarında bulunmaktadır.

3) Konut paketi

Üçüncü pakette orta gelir kümesinin konut kredisi taleplerinin uzun vadede ve tarihi düşük maliyetlerle karşılanması hedefleniyor. Şu anda konut kredilerinde en yüksek vade 180 ay.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Rusya’nın İstanbul Başkonsolosluğu, 1920’lerde Türkiye ile SSCB arasındaki yardımlaşmalara ilişkin belgeler yayınladı

Fahrettin Altun: Temiz bir sosyal medya için çalışıyoruz