in ,

Kara: Vaka sıfırlanmadan salgın bitti diyemeyiz

<br />

Kara: Vaka sıfırlanmadan salgın bitti diyemeyiz

Bilim Heyeti üyesi Prof.

Koronavirüs

Ateş Kara, Salgınıyla ilgili son durumu pahalandıran Prof. Dr. Ateş Kara, “Son 20 gündür nizamlı bir düşüş var. Sokağa çıkma kısıtlamasının tesiri çok net. İstediğimiz kalitede bireylerin kendi aralarındaki arayı daima muhafazaları. ihtarında bulundu.

Cumhuriyet’ten Sibel Bahçetepe’nin haberine nazaran, Prof. Kara “Yeni vaka sayısı olarak 952’ye gelditik. 19 Mayıs’ta 972, 20 Mayıs’ta 961, sonra 952, sonra 1186, 1141 oldu, akabinde tekrar 987, 942’ye düştük. Bu tür küçük odadalar daima olur. Mesela 24-25 Mayıs’ta yeniden başlatıldı. Sokağa çıkma kısıtlamasının tesiri çok net. Düşüş devam ediyor, bu Türkiye içindir manalı ve önemli “ diye konuştu.

‘Türkiye’de sıfırı görene kadar maske takmalıyız’

Salgının şimdi bitmediği ihtarında bulunan Kara, külliyen muvaffakiyete ihtiyacınız için toplumsal açıdan ve maske uyarısı yaptı. Kara, şu anda lisana getirdi:

“Bitti diyebilir için vakalar sıfırlanmalı. Bu sıfırı da bir gün görmemiz değil illetin en uzun kuluçka mühleti olan 14 gün boyunca görmeliyiz ki, o hengam salgın önce bunun gerek ve bitti diyebiliriz. Maske konusuna gelince; Türkiye’de yeni tanımlanan sayısı 100 ‘ maske takmalıyız. ”ün altında görülmeye başlanınca o maske takmalıyız.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İstanbul’da eczanelerin çalışma saatleri değişti

HSK Genel Kurulu yargıda normale dönüş eylem planını açıkladı