in ,

AVM-DER Başkanı Çelik: AVM’ler eviniz kadar güvenli

<br />

AVM-DER Yöneticisi Çelik: AVM’ler haneniz kadar inançlı

AVM’ler 11 Mayıs’ta kademeli olarak açılmaya başlandı. AVM’ler hizmet için başlayacak.

AVM-DER ve GLA Idare A. Ş. Lideri Tahir Çelik için açıklamada, AVM’larda korona virüs önlemlerinin güçlü ve en üst düzey olduğu, bunların kullanımları kadar inançlı bir ortam hazırladıklarını kaydetti.

Alışveriş merkezi ziyaretçileri için sağlıklı ve konutlarında belirtilen muteber bir ortam seçeneğibilmenin değerine değinen Çelik, “Maske tasarrufu, çevre aralık ve hijyen bahislerinde dikkat ve hassasiyetle hareket ettir. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Heyetinin tavsiyeleri ile, İçişleri Bakanlığı tarafından, alışveriş planlarında korona virüslerden korunma, Bölgesel Umumi Hıfzısıhha Meclisi’nce karara bağlıarak İlgili Alışveriş Merkezi bildirimlerinden esaslar bekliyoruz. Kafe ve Restoranların 15 Haziran’da yine açacağı beklediklerini lakin Cumhur Liderimiz Sayın Recep Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın akabinde açıklama açıklamada açılış tarihinin 1 Haziran olarak ilan edilmesi büyük bir memnuniyetle açıklanmıştır. AVM’lerin ziyaretçi sayıları artıracak ve sıradanlaşma toplantıini de hızlandıracaktır ” dedi.

Çelik vatandaşların 1 Haziran’dan itibaren gönül rahatlığıyla, korkmadan alışveriş merkezlerine gelebileceklerini kaydettiği açıklıyorsanız devam etti:

“AVM’ler için AVM’ler için bir günah keçisi haline getirildi. Görsel ve toplumsal medyada maatteessüf toplulukta bir Panik havası oluşturuldu. Alışveriş merkezlerinin ortak meydanlarında katiyetle iç ortam havası kullanılmayarak, ortama yüzde 100 taze hava veriyoruz başkaca havalandırma sistemlerini gece de çalıştırıyoruz. Hazırlık devrinde klima santrallerinin filtrelerinin aklık ve bakım işlemleri yapıldı ve velev bir çok AVM’de yenilendi. Özetle söylemek gerekli hassasiyetle ve önemli sorumluluk bilinci ile çok güçlü önlemler aldık kullanabilirsinizimiz gönül rahatlığı ile alışveriş keyfine kaldıkları konumdan devam edebilirler. ”

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bakan Kurum: Elazığ’da yapılan süren konutları 6 ay içinde teslim edeceğiz

Kilise saldırganı hakkında yakalama kararı