in ,

Burhan Kuzu, ‘hanım ağa’ lakaplı Güniz Akkuş’u TBMM’de ağırlamış

<br />

Burhan Kuzu, ‘hanım ağa’ lakaplı Güniz Akkuş’u TBMM’de ağırlamış

Seyhan Avşar’ın haberine nazaran Cumhuriyet Gazetesi’nden; AK saf milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Siyasetleri sitesinde üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu ’nun, geçtiğimiz günlerde Sedat Peker’i tehdit etmeden gündeme gelen, ‘hanım ağa’ lakaplı Güniz Akkuş ’u TBMM’deki makamında ağırladığı ortaya çıktı.

Habere nazaran Akkuş, o devir Kuzu’ya ilişkin olan makam odasında Kuzu’nun koltuğunda oturdu. Başkaca Kuzu’ya tahsis edilen makam aracına da bindi. Odada ve makam aracında çektiği fotoğraflar ise çevre medya hesabından paylaştı.

Güniz Akkuş: Benim tüm bakanlarla fotoğrafım var

Kuzu, Güniz Akkuş’ın AK Parti’den milletvekili adayı adayı devirde kendisinden destek istemek için Meclis’e geldiğini savundu. Güniz Akkuş ise fotoğrafın Burhan Kuzu’yu ziyaret yaptığında sırada çekildiğini söyledi.

Akkuş, “Ben 3 devir milletvekili aday adayıydım. Bütün bakanlar ve milletvekilleriyle oturup kalktım. İçişleri Bakanımız bile seviyor beni. Benim tüm bakanlarla fotoğrafım var. Kuzu’nun makam aracına bindim. Milletvekili aday adayı olunca görüşüyor vs. gidiyoruz.

Makam aracına olağan bineriz. Burhan Imamım bana şaka yapardı. Ben karate Türkiye şampiyonuyum. O da Anayasa Komitesi Başkanı’ydı. Burhan Öğretmenim derdi ki, ‘Senle konseye girelim beni kızdıranlara tekme at. ’Düşmanlarım, Sedat Peker yanlıları bana çamur atıyor. Ben mafya değilim ”dedi.

Hakkında “çete kurmak”, “haraç almak” verilen çeşitli kabahatlerden verilen 22 yıl mahpus cezasının ne aşamada olduğu sorulan Akkuş, “Yargıtay mahpus cezasını bozdu. Beraat ettim. Zati FETÖ’nün hazırladığı bir dosyaydı ”diye cevabını verdi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

THY ve Pegasus’un uçuş yapacağı ilk tarih ve yer belli oldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: İlk yapılan İstanbul’dan Ankara, İzmir, Antalya ve Trabzon’a yapılacak