in

‘Formula 1’in köklü takımlarından Williams F1 satılabilir’

<br />

‘Formula 1’in esaslı kadrolarından Williams F1 satılabilir’

Son 3 serideki başarısız performansının yeni ipucu koronovirüs (Kovid-19) salgınının eklenmesini ekonomik başarılı güç günler yaşayan F1 tarihinin en başarılı kadrolarından Williams ‘da satış gündeme geldi.

Behreleri Frankfurt Borsası’nda süreç gören WGPH, F1 Yerküre Şampiyonası’ndaki isim sponsoru ile aralarındaki kontratın feshedildiği haberinin yanı sıra 2019 yılı finansal raporunu da internet sitesinden duyurdu.

Rapora nazaran geliri evvelki yıla 16. 3 milyon azalarak 160. 2 milyon sterline düşen şirket, 12. 9 milyon kar açıkladığı 2018’in tersine 13 milyon sterlin zarar etti.

WGPH’nin geleceği için adım adım ne olacağı hakkında son karara varılmasa da yeni stratejik hamle incelendiğinde azınlık behresi yahut tüm paylarının satışının da tercih dahilinde olduğu belirtildi.

1977’de Frank Williams tarafından kurulan F1 kadrosunun, 7 pilotlar ve 9 kadrolar şampiyonluğu bulunuyor. Tarihinde 114 yarış birinciliği olan Williams, 2012 İspanya Grand Prix’sinden beri yarış, 1997’den bu yana ise rastgele bir şampiyonluk kazanamadı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Rusya’nın İstanbul Başkonsolosluğu, Moskova ve Kars anlaşmalarının imzalanmasına ilişkin belgeler yayınladı

Soylu’dan ‘Vefa Grubu saldırısı’na açıklama açıklaması: Silah hadisesi filan yok