in ,

İçişleri Bakanlığı’ndan restoran, kafe ve parklarla ilgili genelge

<br />

İçişleri Bakanlığı’ndan restoran, kafe ve parklarla ilgili genelge

İçişleri Bakanlığı, lokanta, restoran, kafe düzenlemesi işleriniz ile park, piknik sahaları, mesire bölgeleri ve ticaret pazarlarıyla ilgili genelge yayımladı.

Genelgeye nazaran, lokanta, restoran, kafe, pastane, kahvehane, çay bahçesi, lokaller 1 Haziran’dan itibaren saat 22. 00’ye kadar hizmet verecek.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle park, bahçe, piknik meydanları, mesire altında, plajlar 1 Haziran’dan itibaren yapılmaktadırilecek.

Yüzme havuzu, kaplıca, hamam, sauna, SPA merkezleri vb. seçenekleri, 1 Haziran’dan itibaren kurallar dahilinde saat 22. 00’ye kadar, spor merkezleri / tesisler 24. 00’e kadar hizmet sektöründe başlayacak.

1 Haziran’da hizmete başlayacak umuma açık istirahat ve cümbüşüyor, iskambil, okey, tavla oynanamayacak, nargile satışları yapılamayacak.

Park / bahçe, rekreasyon, piknik sahaları, mesire ve ören alanları ile sahil bantlarında piknik, spor, yürüyüş, gezi, balık tutma vb. faaliyetlere (mangal yapmak hariç) 1 Haziran’da başlanacak.

Umuma açık istirahat ve parti yanlarında direkt temasa neden olacak formda dans ve oyun gayeli canlı müzik faaliyetleri yapılamayacak.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Sony, PlayStation 5’in tanıtılacağı tarihi açıkladı

Aç kalan ayılar teleferiğe indi