in

‘Korona’ ile ilgili 14 marka başvurusu: ‘Koronalım, Korona günlerinde aşk’

<br />

‘Korona’ ile ilgili 14 marka başvurusu: ‘Koronalım, Korona günlerinde aşk’

Türkiye Gazetesi’nden Osman Çobanoğlu’nun haberine nazaran Türk Patent ve Marka Kurumuna (TÜRKPATENT) ‘korona’ ismi içeren 14 marka başvurusu yapıldı. Bunlar içinde en dikkat çekenleri “Koronalım”, “Korona günlerinde aşk”, “Korona elbisesi” ve “Koronasavar” markaları oldu.

“Koronalım” markasının “Reklamcılık, pazarlama ve halkla ilgiler ile ilgili hizmetler, ticari ve reklam hedefli stant ve fuarların tertibi hizmetleri, reklam emelli tasarım hizmetleri; alıcı ve satıcılar için çevrimiçi internet sitesi hizmetleri hizmetleri ”için alındığı öğrenildi.

Bir gayrı farklı marka başvurusu ise “Korona günlerinde aşk” ismiyle yapıldı. Sinema, televizyon ve radyo programları imalat hizmetleri için alınan isim hakkı, tıpkı devranda “Manyetik, optik kayıt taşıyıcıları ve bunlara kaydedilmiş bilgisayar programları ve yazılımları; optik ve elektronik ortamlara kaydedilmiş çekilmiş film sinemaları, seriler ve görüntü müzik klipleri ”için de seçilecek.

Yapılan öbür müracaatların ise korona, korona elbisesi, antikorona, korona takip sistemi, korona siperi, korona dezenfekte ilacı olarak çeşitli isimler altında yapıldığı görüldü.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yurt dışı yatay geçiş kontenjanlarındaki yüzde 50 kısıt kaldırıldı

‘Zalim İstanbul’ ekibi setlere geri döndü, Fikret Kuşkan sağlık sorunları yüzünden diziden ayrıldı