in ,

ÖSYM Başkanı Aygün açıkladı: YKS’ye nasıl girecek?

<br />

ÖSYM Yöneticisi Aygün açıkladı: Koronavirüs testi olumlu çıkan adaylar YKS’ye nasıl girecek?

Hürriyet’ten Nuran Çakmakçı ÖSYM Lideri Halis Aygün ile röportaj yaptı. ÖSYM Yöneticisi röportajda merak edilen sorulara yanıt verdi.

Aygün, imtihanın uygulanacağı periyotta Kovid-19 testi olumlu olan adayların ÖSYM Başkanlığına başvurması için belirterek “Sağlık Bakanlığı ve Bilimsel’in seçtiğiniz bu adaylarımız yedek testi binalarımızda teste girebilecekler. Şimdi bu türlü bir müracaat almadık” diye konuştu.

ÖSYM’nin 188 imitahan yaklaşık yaklaşık 2 buçuk milyon adayın gireceği YKS’nin meselesiz çalışması için Bilimsel’nin ve Sıhhat Bakanlığı’nın görüş ve teklifleri gerekli tüm tedbirleri aldığını söyleyen Aygün, “Sınav binası olarak seçtiğiniz mekteplerimizin bahçelerine adaylar ve hizmetliler dışında hiç kimse alınmayacak. Test salonları için imtihan çalışırkendan evvel ve test mühletince havalandırılacak. tabirlerini kullandı.

‘Üniversite ve lise binalarına öncelik verilecek’

Aygün, imtihan için bkz. Binalarda da sınav koşulları umumi kurallarının göz önünde bulundurulduğunu söyledi ve “Üniversite ve lise binalarına öncelik seçeneğiek gerekli fiziki kuralları en üst düzeyde karşılayabilecek halde bahsin kompetanı ekiplerimiz tarafından seçiliyor. dedi.

‘Sınav tarihinin tekrar geri çekileceğine ait söylentiler üzerine mektepliler toplumsal medyada reaksiyon anlattı. Tarihle ilgili sizden görüşme mı? ‘ sorusuna ise Aygün şu formda yanıt verdi:

“Tarihle ilgili olarak gerekli gerekli oldu. Üniversite Kurumları Testi (2020-YKS) 27-28 Haziran tarihlerinde yapın. tüm tedbirleri alıyoruz. “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

65 yaş üstü için kritik tarih 15 Haziran

SpaceX’in prototipi infilak etti