in ,

Soylu’dan ‘Vefa Grubu saldırısı’na açıklama açıklaması: Silah hadisesi filan yok

<br />

Soylu’dan ‘Vefa Kümesi atağı’na ait açıklama: Silah hadisesi filan yok

Bakan Soylu, YouTube üzerinden canlı yayınında gündeme ait açıklamalarda bulundu.

İzmir’de camilerden müzik yayını görmekyla ilgili bilgilerinizi Bakan Soylu, “Ramazan seçtiğiniz, herkesin kendi diyaneti inancıyla bulunmak istediği bir ayda elbette bir provokasyon. kilisesinin kapının önündeki haçı almaya başladılar, derhal bulduk ve yargının önüne çıkardık. Bizim teşkilatlarımızın teknik kabiliyeti çok yüksek. Ancak buradaki temel mesele, bu bir teknoloji problemi değil. Daha geçmişte bilinen bir telsizle linke girmeyi sağlayabilecek yahut diğer bir prosedürle girmeyi sağlayabilecek, çok kolay ve ilkel bir yol. İnternet yahut GSM hattı üzerinden oluşmuş olsa da, bütün yapabilir yapabilme kabiliyetine sahibiz. Oradaki mesele bu camilerin namaz aralarındaki devirde bu sistemler gizli olacak ve bu ipucu akınlara karşı da savunma mekanizması olacak “ ifadelerini kullandı.

‘Siyasetin vazifesi bu değildir’

Adana’da CHP Yüreğir Gençlik Kolları Yöneticisi Eren Yıldırım ile himaye polisi arasında bulunmaktadır arbedeyi kıymetlendiren Soylu, “Adana’da Vefa Grubu’na bir taarruz oldu. Siyasi üyeleri için elbette oldu. Adana’da Gençlik Kolları’nda genç bir evlat, günah.Aksi dilinde, beğenilmeyen savunulan bir örnek haline gelir. Burada bir kaymakam ampullerin bir otomobilden otomobil nakledilmesi tanıklık etmek ve o sıklıkta sıkıntının neden olduğu durur mu, durmuş işte. diyerek tahminen bir gençlik heyecanıyla geldiler Sonra iş, şarj edilebilir bir tartışmaya dönmüş. rbede çıkmaya başlıyor. Safra başlı başına yanlıştır. Siyasetin hizmeti bu değildir. Bir silah hadisesi filan yok. Bu durum bir görüntü de bu türlü bir durum da yok. Esnada kaymakama yönelik bir hal kelam konusu olunca himaye polisi orada müdahale ediyor. Sonra orada darbediliyor zaten “ şeklinde konuştu.

‘Her tartışmayı merkezimize taşımamalıyız’

Bakan Soylu, televizyon programındaki laflarıyla tenkitlerin odağı haline geldi Sevda Noyan hakkında ise,

“Biz topluluğun her noktasında bütünleşmeyi onun hali takip et. Türkiye’nin temel sapmalarından biri budur.Kayet bir kadro marjinal çıkışları, topluluğun fotoğrafı alırsak sabahtan akşama kadar bu uç oluyormuş olduğu değerlendirmede olursak kendi gündemimize de yanlış mı oluruz “ değerlendirmesinde bulundu.

‘Başka bir devlet göstersinler, ellerini öpeceğim’

Bakan devrindeki çalışmalara da değinen Soylu, bunun konuştu:

15 Temmuz’dan sonra Türkiye’de 232 organize cürüm çetesi çökertildi. Yerkürenin bir alanından bana bu türlü bir rakam getirsinler. Türkiye’de kaçak sigaranın ölçüsü yüzde 21’di, bugün bu ölçü yüzde 2. ‘Türkiye’nin hangi tarafta patlama olacak’ diye ödülü kopardı. En oğlu Reyna, 2017 yılbaşında. Şeytan kulağına kurşun. Emniyet ve jandarma teşkilatımız canla başla bir uğraş ortaya koyuyor. Mal varlığına karşı işlenen hataların yüzde 38’i aydınlatılıyordu, şu anda yüzde 54’ü aydınlatılıyor. Yerkürede 4 yılda rakamları bu seviyeye çıkaran gayrı bir devlet gösterersinler, ellerini öpeceğim. “

‘Müdahale prensiplerimiz var’

Bakan Soylu, Adana’da pratikten kaçarken polis memurunun silahından çıkan kurşunla hayatını yitiren Suriye uyruklu kişi nedeni üzerine, öfke denetimine gereksinim olduğunu belirterek, “Bunu o vukuat için söylemiyorum. Bizim anlık prensiplerimiz var. dedi.

‘2 bin, 2 bin 500 hatun polis daha almayı düşünüyoruz’

Soylu, çarşı ve mahalle bekçilerinin salahiyet tartışmaları “Bekçiler, 1966’dan beri kimlik soruyor. Yönetmeliği var, soruyor ancak polisin bir grup yaptıklarını yapamaz bekçi. bunun için 28 bin 500’ünü doldurduk, 1500 kadar takımımız var lakin Sayın Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz bu tür bir takım açma kararında bulunursa, 40 bin rakamına tahminen tamamlanabiliriz. 2 bin 500 hatun polis daha almayı düşünüyoruz “ diye konuştu.

Bakan Soylu, izleyicilerden gelen ‘Düğün salonları ne devir açılacak ’sorusuna ise Koronavirüs Bilim Kurulu’nu işaret etti. Soylu ayrıyeten, PMYO mezuniyetinin de koronavirüs nedeniyle gerçekleşemediğini söyledi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

‘Formula 1’in köklü takımlarından Williams F1 satılabilir’

Araştırma: Uzaktan eğitim ‘iletişim’i kesti, yüzde 20’ de davranış değişimi gözlemlendi