in ,

TTB Başkanı’ndan 1 Haziran uyarısı: Bütün illere virüsü taşıyacaklar

<br />

TTB Yöneticisi’nden 1 Haziran uyarısı: Bütün vilayetlere virüsü taşıyacaklar

Türkiye’yi tesiri altına alan koronavirüs salgınına yönelik devlet umumunda ‘şehirler arası seyahat kısıtlaması’, ‘kafe ve restoranların kapatılması’, ‘spor salonlarının kapatılması’ kısmen değiştirilmiş. Cumhurbaşkanı Erdoğan evvelki gün önce açıklamada, 1 Haziran ayında alınan bu kısıtlama kararlarının kaldırıldığını duyurdu. .

Türk Tabipleri Birliği Yöneticisi Prof. Dr. Sinan Adıyaman alınan bu ‘normalleşme’ kararına reaksiyon göstererek, “İstanbul’dan bütün yapılanere bu virüsü taşıyacaklar” dedi.

Adıyaman, “Türkiye’de salgın devam ediyor lakin hiçbir şey olmamışsa her şey eskiye döndü. İstanbul’dan bütün vilayetlere bu virüsü taşıyacaklar ”sözlerini kullandı. Adıyaman özetle bunun konuştu:

‘Halk sıhhatinden öte ekonomik çıkarlar korunuyor’

“İstanbul’da hiç mi hasta kalmadı. Bu 1182 yeni vaka nerede? Illeti taşıyanların yüzde 80’inin semptomsuz taşıdığını biliyoruz. Siz açtınız İstanbul’dan tüm vilayetlere ulaşımı. Bir nevi bu virüsü gönderebilirsiniz. 65 yaş üstündekiler konutta kalıyor bunda da bir eşitlik yok. 65 yaşın üzerinde işletme sahiplerine sokak muaf. Bu istisna bile önceliğin ne olduğunu gösteriyor. Halk sıhhatinden öte farklı bir şey var o da ekonomik çıkarların gerektiği. O denli profilini yapılıyor ki güya bitti bu iş, kalmadı. Biz bunların erken olduğunu düşünüyoruz. ”

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: İlk yapılan İstanbul’dan Ankara, İzmir, Antalya ve Trabzon’a yapılacak

MASAK: Yurt dışına gönderilmek üzere 100 milyon liraya yakın kripto parayı tespit ettik