in ,

Zeynep’in annesi: Kızımdan zorla para alıyor, tehdit ediyormuş

<br />

Erkek arkadaşı tarafından öldürülen Zeynep’in geçerliesi: Kızımdan çetinle para alıyor, tehdit ediyormuş

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İçtimaî Haberler Hocalığı Kısmı’ndan mezun olan Zeynep Şenpınar, Ramazan Bayramı’nın bir numara günü Muğla’da oturduğu konutta Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından bıçakla öldürdü.

Selim Kemal Kemaloğlu, kızının katil zanlısı ile uzun bir arkadaşlık yaşamadığını söyledi. şenpınar, “Kışın arkadaş oldular fakat 1 ay konuştuktan sonra ayrıldılar. Kızım istemediği için ayrıldı, ‘Önce mektebimi bitireceğim’ dedi. Ayrılmış sonra katil mütemadi kızımı düşünüyordu. Kendisi bana söylemedi Zeynep bundan çok korkuyor, Zeynep’e vuruyor ‘diyordu “ dedi.

‘Suç kaydı olduğunu biz hiç bilmiyorduk’

Kızının katil zanlısı tarafından mütemadi tehdit edildiğini, darptan ötürü şikayetini geri çekerek nedenlerinden birinin de bu tehditler olduğunu söz eden Şenpınar, yapmaya devam etti:

“Kızım katilden şikayetçi olmuştu lakin tehdit içindir için geri çekti. Kızı tehdit ediyor, kız da çekmiş. Arkadaşı Melike söyledi bana. Bu Gaziantep’e atanmış ‘Ben bunun atanmasına mani olmayayım. Kâfi ki bu benim yolumdan defolsun gitsin. Ben o yüzden şikayetimi geri çektim ‘demiş. Bu kadar cürüm kaydı olduğunu bilmiyordum. Kızım da bilmiyordu bilse bununla çıkmazdı. Günah kaydı olduğunu biz hiç bilmiyorduk. Asla birlikte yaşamıyorlardı. Birlikte yaşadıklarını kim söylüyor? Gece kızımla ben imajlı konuşuyordum. Kendisi de bana ‘anne yemek yapacakım, dersime çalışacağım’ derdi. Kızım onun hengamı ‘Önce işim, öğretmenliğim’ derdi. “

‘Altın ve paralar nerede?’

Zeynep’in KPSS’yi kazanıp hoca olarak atanmayı çok istediğini, bunun için mütemadi ders çalışmasını tabir eden ana Aruz Şenpınar, dedi:

“Arkadaşı bana telefon etti ‘dedi. Kıza basınç kullanarak Düğmeler için Ağabeyi gönderdi, ben gönderdim. Her aylığımı kullandımda kızıma gönderimeriyordum. Katil her ay kızımdan çetinle Zeynep sana söylemiyor lakin bizim haberimiz var ‘dedi. 20 gün evvel 1000 euro gönderdiler Bu 1000 euro nerede? Kızımın bilezikleri, takıları kullandığını götürmüştü nerede bunlar, kimde?’ Kızımın künyesi, 4 tane bileziği, parası vardı. Bu paralar nerede? Katil açtı. “

‘Cenazesini ellerimle yıkadım, onun tarafı mosmordu’

Ramazan Bayramı’nın 2. günü kokulu kıyamadığı kızının cenazesinin geldiğini belirten Aruz Şenpınar, yakınlarının olduğu kendisinin yıkadığını söyledi. Şenpınar, o anları hiç unutmayacağını belirten, “Kızım çok çırpılmış. Kızları kendi elimle yıkadım. Elleri, onun tarafı mosmordu, onun tarafı delik deşikti. Kendi ellerimle yıkadım, yengesi, halamın kızı veya hepsi şahittir. dedi.

‘En ağır cezaya çarptırılsın’

Şenpınar, son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip katılı zanlısının en ağır cezaya çarptırmasını istiyor Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’a seslenerek, “Herkesten yardım istiyorum ben. Emine hanım sen de bir hatunsun, kimsenin kızı ölmesin. Bunun kanı mahalde kalmasın. Cumhurbaşkanından, Emine Erdoğan’dan yardım istiyorum. Emine hanımdan yardım istiyorum. Gelinlik mekanına kefen giydi kızım “ diye konuştu.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

‘Zalim İstanbul’ ekibi setlere geri döndü, Fikret Kuşkan sağlık sorunları yüzünden diziden ayrıldı

Bilim Kurulu Üyesi Çelik: Koronavirüsün denizden bulaştığına dair hiçbir kanıt yok