in ,

Denizcilikte de normalleşme dönemi başlıyor

<br />

Denizcilikte sıradanlaşma periyodu başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yazılı açıklamasında, birkaç gün önce Türkiye’nin de salgından etkilendiğini, bu süreci

Alınan tedbirlerin denizcilik kolunda de denetlenebilir hayat seviyesine geçildiğine işaret eden Karaismailoğlu, kaydetmek kaydetti: “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın tüm ulaşım modlarında olduğu için denizcilik için de yeni kararlar aldık. Önlemi elden bırakmadan sıhhat ve itimat ögesini ihmal etmeden yolcu taşımacılığını taşımyoruz. “Bu kapsamda çevre ara kurallarını gözden geçiren içtima.

‘Olta balıkçılığı ve gezinti gemileri de faaliyetlerine başlayacak’

Karaismailoğlu, olağanlaşma amaçlı turistik emel olta balıkçılığı gemileri, gezinti cinsi gemiler ve yolcu gemilerinin de faaliyetlerine tekrar başlamasına karar verdiklerini açıkladı.

Karaismailoğlu, Gemiadamı Yetiştirme Kursları ve başka eğitimlerin Ulusal Eğitim Bakanlığının yaygın eğitim kurumlarına ait yapacağı düzenlemelerin nazaran faaliyetlerinin başlayacağını, amatör denizci ve kısa aralık

Bakan Karaismailoğlu, ‘ ‘Ege Adaları ile Türkiye limanları arasında memleketler arası yolcu taşımacılığı, ticari yat ve ilkel yapı ahşap gemilerin seferlerinin de başlatılmasını kararlaştırdık. Liman Devleti Murakabeleri pratiğini tekrar başlatyoruz. İstanbul ve Çanakkale Boğazına giriş-çıkış yapacak 20 metre altı teknelerin raporlama yapmaları zorunluluğunu da kaldırıyoruz. 2. bir karara kadar uygulayacağız “ değerlendirmesinde bulundu.

‘Sektör için tüm imkanlar seferber edilecek’

Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni ufuklar açacak yatırımların Bakanlık tarafından hayata geçirilmesinin devam edeceğini belirtti.

Karaismailoğlu, denetimli hayata geçişle denizcilik bölümü için aşağıdaki gününlerde kullanılacaktır.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Mardin Valiliği’nden bir mağarada insan kemiklerinin bulunmasına ilişkin açıklama

500 liraya intihardan vazgeçti, 3 bin 150 liralık ceza yedi