in ,

Erdoğan: En çok vergi yükünü sigaraya yüklüyoruz

<br />

Erdoğan: En çok vergi yükünü sigaraya yüklüyoruz

Erdoğan, 31 Mayıs Dünya Tütüne Hayır Günü binaenaleyh görüntü konferans prosedürüyle gençlerle buluşma programına katıldı.

31 Mayıs Yerküre Tütüne Hayır Günü münasebetiyle gençlerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti lisana getiren Erdoğan, tütüne ve tütün eserlerinin zararlarına karşı bilhassa gençlerin arasında bilinçlenmeyi artıracak bu buluşmanın hayırlara vesile olduğunu diledi.

Spordan iş hayatına akademiden siyasete kadar bir çok meydanda gurur verici başarılara imza atan gençlerin tütüne karşı savaşta üst düzey öncü görüşmek için Erdoğan, salgınla uğraş ettikleri bu periyotta gençlerin bu uğraşlarının daha ziyade yemek olduğunu düşündüğünüz oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çünkü Kovid-19 virüsü tıpkı tütün eserleri dışında en büyük tahribat akciğerlere yapıyor, artta telafisi imkansız hasarlar bırakıyor. ve tetikleyici olduğunu gösteriyor ortaya koyuyor “ diye konuştu.

‘Tütün eserlerinin yaygın olarak keşfedebilirsiniz süratle kapattık’

Erdoğan, dünya umumunda her yıl 7 milyon, Türkiye’de ise 100 bin kişilik tütün tasarrufuna bağlı marazlar için hayatını kaybettiğini anımsatarak, bunun konuştu:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 400 bin insanın hayatına mal olan, bulaşma gücü ve suratı son aşamaları bu savaşın zorlu savaşta kusur yapma talihlerinin nedeni tabir etti.

‘Bizim için insan sıhhati her türlü hesabın üyeleridedir’

Parti mekanlarıyla nargile içilen yanların bir vade daha örtülü kalmaya devam edeceğine dikkati çeken Erdoğan, “Bizim için insan sıhhati her türlü hesabınızın üyeleridedir. Ön tarafta periyotta de bu husustaki hassasiyetimizi ve kararlığımızı sürdüreceğiz” dedi.

Para kazanma hırsının, kişisi bedellerin, velev insan hayatının önüne geçtiği tuhaf vakitlerden geçildiğini ifade eden Erdoğan, laflarını daha sürdürdü:

Erdoğan, tütün sanayisinin ürettikleri zehre yeni müşteriler bulmak için çok farklı yollar denediğine işaret ederek, propaganda ve manipülasyonun en yaygın satış prosedürleri olarak bilhassa düşündüğünü söyledi.

Film kolunun de katkının uzun yıllar özgürlük, zarafet, zenginlik ve güç aracı olarak sunulduğunu anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

‘Gençlerimizle aramızı açmaya çalıştılar’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 1970’lerde “İnşallah bol bol içki ve sigara içilir” temennisiyle meyhane açan Gümrük ve İnhisar bakanları ile ilgili tabir ederek, oğlu 18 yıldır sigara, alkol ve uyuşturucuya karşı ver kaldıklarını kaydetti.

Erdoğan, dedi:

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları içindir:

– Dünya umumunda her yıl 7 milyon, devletimizde 100 bin kişi tütün tasarrufa bağlı marazlar içindir hayatını kaybediyor.

– Eğlence mekanları ile nargile içilen mekanlar bir müddet daha örtülü kalmaya devam etmektedir.

– 400 bin insanın hayatına mal olan virüse karşı yürüttüğümüz çekişmeli uğraşta günah yapma lüksümüz yoktur.

– Gençlerimizle aramızı açmaya çalıştılar. Genç olmak özgür olmak, bağımsız düşünmektir.

– Para kazanma hırsının kişisi bedellerin velev insan hayatının önünde geçtiği tuhaf vakitlerde yaşıyoruz.

– Vahşi kapitalizmin en çok sirayet ettiği kesimlerin başında tütün sanayisi vardır.

– Türkiye, 1970’lerde ‘İnşallah bol bol içki ve sigara içilir. ‘temennisiyle meyhane açar, Gümrük ve Monopol bakanları dahi görüyor.

– En çok vergi yükünü sigaraya yüklüyoruz.

– Biz bu sigara müptelası olan vatandaşlarımızı çok seviyoruz. Nedense nedir? Ancak biz yeniden vergiyi sigaraya bindireceğiz.

Ayrıntılar geliyor. . .

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yapay zekayla Napolyon’un gerçek yüzünü yarattı

Türkiye’de oğul 24 saatte 839 kişiye koronavirüs tanısı kondu, 25 kişi hayatını kaybetti