in ,

İstanbul Havalimanı belgesel oldu: İlk kez bugün 20. 00’de yayınlanacak

<br />

İstanbul Havalimanı belgesel oldu: Birinci varsayılan bugün 20. 00’de yayınlanacak

İGA Havalimanı İşletmesi İcra uygulamasını Yöneticisi ve Umumi Yöneticisi Kadri Samsunlu, İGA’nın hazırladığı ‘Bir Zafer Anıtı: İstanbul Havalimanı’ belgeselinin bugün saat 20. 00’de ‘İGA İstanbul Havalimanı’ YouTube hesabında ve televizyonlarda daima sefer yayınlanacağını açıkladı.

Basın mensuplarına başlamak Samsunlu olduğunu söyledi:

  • Bu belgesel, tahminen de yerkürede birinci sefer bekliyoruz. Burada 4. 5-5 yıllık birikmiş, binlerce yıldır çekimler var. Bu çekimleri birleştirip akşam tüm Türkiye’ye göstereceğiz. Birinci evvel nereden başladı, nereye geldi, nasıl açıldı, açıldı sonra nasıl operasyon yaptı? Daima bir arada bunu seyredeceğiz. Bu, sahiden bir öz itimat girişimi. Türk sermayedarının, Türk bankalarının ve Türk emekçilerinin ekleriyle birleştirilip, Türk devletinin gözetimi ve yönlendirmeleri altında bu büyük altyapı girişimi gerçekleştirildi.
  • Belgeselimiz, bu kadar çetin kurallarla ilgili havalimanının, 42 ay önce hakikaten inanılmaz bir vadede kullanılır tasarrufuna sunulmasının hikayesinden.
  • Yerküredeki benzeri girişimlerin çok uzun vakitlerde yapıldığını, velev yapılamadığını da görüyoruz. Biz Türkiye olarak bu projeyi gerçekleştirdik. Eşyalar, yerküre havacılığının hızlanması, yerküre havacılığındaki vesair rakiplerin de burayı örnek alıp kendi işletmeleriniz için ve kapasitelerini artırmalarına bir manada katalizör vazifesi yapılan İstanbul Havalimanı, yıl, 50 yıllık tahminen de 100 yıllık amaçlarına ulaşmasında bir araç olacak. Bunun da belgeselini daima birlikte seyredeceğiz. Belgesel, bu akşam saat 20. 00’de ulusal kanallarda ve toplumsal medyada yayına verilecek. Yekun 53 altında bir yayın olacak. Bu belgeselde, 4. 5 yıl evvel birinci kazmadan buranın açılışına ve operasyona başlamasına kadarki süreç daima bir arada kademe kademe seyredeceğiz.
  • Bu havalimanında biz 1 milyar sınıfüp toprak hareketi yaptık. Bu, Atatürk Barajı’nın gövdesi için yapılan toprak hareketinin 13 katıdır. Burada harcanan betonlarla Amerika’daki 7 Empire State binası yapılabiliyor. Harcanan çelikle 15 tane Eyfel Kulesi yapılabiliyor. İşte birlikte yekun olarak 9 milyon sınıfarelik pist-apron-taksi sahası yani PAT alanı yaratıldı. Atatürk Havalimanı’nın tüm ortamına eşit bir büyüklüktür. Yerkürenin en büyük terminalindeyiz. Yerkürenin en büyük tek çatısının altındayız. Bu çatı 65 futbolda eşit bir çatıdır. Yekpare, tek bir bloktur. Gerek bir arada en çok bahtiyar olduğumuz, devletimize garanti ettiğimiz 42 aylık vadede bu havalimanının tamamlanması, hizmet ve bugün kullandığınız 90 milyon olan hizmetinin nihayetinde 200 milyona, 18 Haziran’da açacağımız 3. pist ile bir arada .
  • Gerek Türk Hava Yolları gerek sair hava yolları istedikleri saatte İstanbul’a gelebilecekler, istedikleri saatte İstanbul’dan tekrar kendi memleketlerine uçabilecekler. Bu olağan, geçmişte yaşadığımız düşüncelerin aşılması ve Türkiye’nin hem turizm hem lojistik hem de havacılık olarak çok daha büyük talep önümüzdeki periyotta yaratmaya araç altında.
  • (Samsunlu) Samsunlu) Bunlara karşı dayanıklı olmanız lazım. Umudu hiçbir hengam lazım. Ben, onun gün tıpkı heyecanla buraya geliyorum. Biliyorsunuz, korona başladığından beri onu gün havalimanına gelmeye de devam ettim. Buradaki en değerli mevzuat şu: Biz korona buhranından evvel 11 ay bu havalimanını çok başarılı bir biçimde işlettik. 400 binden ziyade uçak indi-kalktı ve 64 milyon yolcu geldi, gitti. 50 milyondan çokça bagaj bizim sistemlerimizden geçti. Bugün havalimanımızı ve operasyonumuzu çok küçültmüş durumdayız. Yarın tıpkı süratle ayağa kaldıracağız. Bu fleksibiliteyi, şirketimde gördüğüm için çok memnunum. İleriye çok büyük umutla bakıyorum. Yarın buraya 1300 uçak gelsin, biz 1300 uçağı almaya, kullanmaya hizmet etmeye hazırız. Sadece küçük bir ara verdik. Kaldığımız mekandan inşallah pazartesiden sonra devam edeceğiz. Bizim üç tane kuralımız var. Maske, aralık ve hijyen, bunlara uyduktan sonra inanın bu buhranı atlatacağız. Ben o denli düşünüyorum.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Açıköğretim sınav tarihleri ​​belli oldu

Mardin Valiliği’nden bir mağarada insan kemiklerinin bulunmasına ilişkin açıklama