in

Sigarasız mahalleye ‘tütün mamülleri kullanılsın’ tabelası asıldı

<br />

Sigarasız mahalleye ‘tütün mamülleri kullanılmakta’ tabelası asıldı

Pamukkale Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Kaymakamlık Girişim Ofisi tarafından 2017 yılından bu yana yazın “Tütün Bağımlılığı ile Mücadele” çalışmaları, 25 Ekim 2019’da “Sigarasız Mahalle Güzelpınar” girişimi açtıldı.

Girişimle 540 nüfuslu mahallede oğul 7 ayda sigara içen sayısının 117’den 48’e düşmesi ve maksadın tutturulması üzerine Güzelpınar Mahallesi’nin girişine “Bu mahallede tütün mamülleri kullanılsın” yazılı tabela konuldu.

Açıklamada görüşlerine mahal verilen Kaymakam Hayrettin Balcıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hassasiyetle üzerinde durduğu tütün bağımlılığı ile savaşa kaza umumunda devam ettiklerini belirtti.

Tütün mamüllerine karşı veliler, seçmek, Denizlispor taraftarları ve mahalle sakinlerinin iştirakiyle farkındalık yaratmaya çalıştıklarını aktaran Balcıoğlu, kaydetmek kaydetti:

‘7 ayda büyük ara aldık’

Ayşe Erdoğan da mahalle sakinlerinin çalışmalarında kendilerine çok destek verdiğini bildirerek, “Koner-19 salgını, sigarayı kullanmak için büyük bir münasebet. Sigarayı bırakmak isteyenlerle ilgili çalışmalarımız ve endişeniz artarak devam edecek. “Sözlerini kullandı.

Ergün Gürsoy da mahallesine örnek olmak için birinci evvel kendisinin sigarayı bırakacağını belirterek, “Muhtarı, mektep yöneticisi, cami imamları hepimiz sigara içiyorduk. 540 nüfuslu mahallemizde 117 vatandaşımız sigara içiyordu. Bu gayesi koyduk, 7 ayda büyük aralık aldık. Devamını da getireceğiz. “ açıklamasında bulundu.

Pamukkale Kanser Erken Teşhis ve Tedavi Merkezinde (KETEM) hizmetli Dr. .

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Mürettebat Dragon Kapsülü, Uluslararası Uzay İstasyonu’na bağlandı

Soylu: Çukurca Kazan vadisinde 3 terörist etkisiz, birisi Kazan Vadisi sözde sorumlusu