in ,

Altun’dan ‘Barış Çakan’ açıklaması

<br />

Altun’dan ‘Barış Çakan’ açıklaması

Muhabere Yöneticisi Fahrettin Altun, Barış Çakan’ın vefatına ait açıklamalarda bulundu.

Altun Twitter hesabından yapılır açıklamada şu sözleri kullandı:

“Ankara’da hafta sonu ezan okurken sırada yüksek sesle müzik dinleyen bir dizi Uyaran Barış Çakan adlı genç yavrumuzun çıkan tartışmada hayatını kaybetmesi hepimizi derinden yaraladı.

Yaşanan acı hadisenin gerçek sebebinin belli muhitler ve odaklar tarafından kasıtlı bir şekilde manipüle edilmesi, hadisenin “ısrarla” Kürtçe müzik dinleyen gencin öldürülmesi olarak yansıtıyor, hakikatın kirli.

Toplumsal dinamiklerimizi amaç alan yalan haberlerin, provokasyonların ve algılayıcı idaresi çalışmalarının, kamu güvenliğini sağlamak güvenlik güçlerimize yönelik son vakitlerde sistematik bir halde kullanabilirsiniz karalama ve iftira kampanyalarından bağımsız olarak asla düşünülemez.

Devletimiz, kamu huzur ve güvenliğinin zaafiyete uğratılmasına, yalan haberlerin ve algılama operasyonlarının zihinlerimizi iş edip bizi esir almasına asla müsaade etmeyecektir. Milletimiz üzerinde oynuyor bu alçak oyunun takipçisi olacak ve gerekli tüm bunların süratle atacağız.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti 83 milyon vatandaşımızın sığınağı, koruyucusu ve hizmetkarıdır. Toplumsal huzur ve güvenliğimiz için kardeşlik ve barış atmosferini bozmayı hedefleyen karanlık odaklara geçit vermeyeceğiz. “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Rusya’daki Türk hasta, ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi

Yüksek sesle müzik tartışmasında Barış Çakan’ı öldüren 3 kişi tutuklandı