in

Beşiktaş ile Galatasaray arasında ‘1986-87 sezonu’ gerginliği

<br />

Beşiktaş ile Galatasaray arasında ‘1986-87 sezonu’ gerginliği

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, Mesut Bakkal ‘ın “1986-87 serisinde Denizlispor’da Beşiktaş maçı öncesi Galatasaray’dan teşvik primi aldık” açıklamasıyla ilgili olarak bugün değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) şampiyonluğun Galatasaray’dan alınıp Beşiktaş’a başarı için müracaat yaptıklarını belirten Çebi, “ Mesut Bakkal Bey’in sözleriyle belirtmiş olduğu 1986-87 dönemi için Beşiktaş’ın şampiyon ilan edilmesi ve kupasının vrilmesi için müracaat yaptık. TFF’nin en kısa devranda yanıt vermesini isteklidir “ dedi.

Çebi’nin açıklamalarıyla ilgili olarak ilerleyen saatlerde Galatasaray Kulübü’nden açıklama geldi. “Kulübümüzün, 1986-1987 serisi ahir alnının akıyla şampiyon olarak kazandığı kupanın, kendi hakları olduğunu Beşiktaş Jimnastik Kulübü Lideri Sayın Ahmet Işık Çebi’nin açıklamaları tam mealiyle talihsizliktir denen açıklama yazmaya devam etti:

‘Rakibimizi, geçmişten kupa çıkartma uğraşlarını bir kenara bırakarak sportmence bir yarış arasında şampiyonluk kazanmaya davet ediyoruz’

“Söz konusu müracaatın kaynağı, her türlü kanıttan ve dayanaktan mahrum, iftira niteliğinde asılsız tezlerdir. Galatasaray’ın şanlı tarihine leke sürmeye yönelik bu iftiraları içeren kitabın müellifi hakkında gerekli türel süreçler anında başlatılmış idi. Rakibimizi, geçmişten kupa çıkartma uğraşlarını bir kenara bırakarak saha içinde adil, dürüst ve sportmence bir yarış içinde şampiyonluk kazanmaya davet ediyoruz. “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Adalar’a seferler tekrar başladı

Bahçeli: Türkiye’yi erken seçime sürükleme kara propagandasına kulak asılmayacak