in ,

Edirne’de esnaf normalleşme mevcutturini ciğerli lokma dağıtarak kutladı

<br />

Edirne’de esnaf olağanlaşma göreini ciğerli lokma dağıtarak kutladı

Selimiye Camii önünde toplanan esnaf, yapılan duanın akabinde hem vatandaşa hem de tarihi Selimiye Arasta Çarşısı esnafına ciğerli lokma dağıttı. Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Denetim Derneği Yöneticisi Bahri Dinar, kelam konusu süreci yöneten Başkanlığı Recep Tayyip Erdoğan, hem de geceleri gündüzüne katan sıhhat altında için dua ettiklerini söyledi.

‘Bundan sonra üretmek için çalışacağız’

Dinar, 2. 5 aylık süreçte işlerini çok özlediklerini belirterek, “Aşımız özledik, işimizi özledik ve geçen hafta sayın Cumhurbaşkanımızın müjdeli haberiyle bugün dükkanlarımızı açtık, müşterimizle buluştuk. Nasın senin bundan sonra işimize, aşımıza bakacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hem de aylarca gecesini gündüzüne katan sıhhat çalışanlarına. Berbattan güzele geçerken hem dua edilir hem de hayır edilir. Biz de bugün lokma dağıtmaya çıktık “ dedi.

‘Çalışmaya alışık bir milletiz’

Dinar için kayıt olun kendileri için dertli geçtiğini de Dinar, “Bu süreç bizim için sorunli bir süreçti zira biz Türk milleti, çalışma alışık bir milletiz. Yani hanede oturacak bir darı değiliz. Lakin bu koronavirüs belası bizim konutlarımıza mahkum etti. Allah’ımıza şükürler olsun ki hepimiz bu kurala uyduğumuz için, bilim şurasının tavsiyelerine uyduğumuz için bugünleri gördük ve dükkanlarımızı açıyoruz “ diye konuştu.

Ciğerci esnafı Uğurcan İmrak da, aylar sonra işletmeyi açmanın memnun olduğunu yaşadıklarını belirterek, “22 Mart ayında dükkanlarımız saklı, yaklaşık 2. 5 ay oldu. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bugün işyerlerimizi açtık, besmelemizi çektik, siftahımızı yaptık. Tam da öğlen saatine, Rabbim inşallah tüm devletimize, Müslümanlara ve yerküreye sıhhat, barış, huzur ve bol rahmet versin diye umuyorum “ dedi.

Selimiye Camisi önünde yapılan duanın akabinde ciğerci esnafı hem vatandaşa hem de Arasta Çarşısı esnafına ciğerli lokma dağıttı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Sürüsü, 6 aracı, villası olanlar da 1000 liralık yardıma başvurmuş

İDO seferleri kademeli olarak başlıyor