in ,

Erzurum Valisi’den havalimanı tepkisi: Bu sene de bitmezse mesleğimi yapamam, utancımdan sokağa çıkamam

<br />

Erzurum Valisi’nden havalimanı reaksiyonu: Bu sene de bitmezse mesleğimi yapamam, utancımdan sokağa çıkamam

Erzurum Valisi Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Yöneticisi Mehmet Sekmen, AK Parti Vilayet Yöneticisi Mehmet Emin Öz ile birlikte Erzurum Havalimanı’nda geçen yıl başlanan fakat bitirilemeyen, şişli ve yağışlı havalarda uçuş trafiğinde emniyeti için ‘Kategori 3A (CAT-3A)’ başladı suram çalışmalarını denetledi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi hizmetlileriyle birlikte asfalt dökümü pisti gezen Vali Memiş, 2 beri beri 3,5 kilometre asfaltın bitirilmemesine reaksiyon gösterdi.

‘Mazaret kabul etmiyorum’

Memiman, “Burada 2 iş makinesi var. Bunlar ehil mi? Trabzon Havalimanı bitti, biz niçin bu perişanlığı çekelim? Büyükşehir Belediye Yöneticileri 3,5 kilometre yol ne demek çalışırim? 2 yıldır bu tür bir rezalet var mı? ” diye konuştu.

‘Bu tempoda giderse yeniden yetişmeyecek’

Vali Memiş, “Erzurum Milletlerarası Havalimanı’nda geçen yıl imalatla ilgili sorun yaşadık. İnşaat yetişmedi. Bu sene müteahhit firma ve umumî müdüriyet kelam verdi, ‘gülümsecek’ diye. Geldik, gördük, çalışma devam ediyor Tasum, bu ilin valisi olarak geçen sene de her ay geldiğimizde bu tempoda bir çalışma oldu. Bu artık bizim endişeli düşümüz haline geldi. Bu işin çalışmalarını çevreleyen hizmet yapamamı, utancımdan sokağa çıkamam.

Memiş, “İhaleyi yapan biz değiliz valilik olarak. İhaleyi yapan Ankara umum müdüriyet. ‘Yetişecek efendim’ dediler kış geldi. Sitemde haksız mıyız arkadaşlar? ‘Şimdilik sorun yok’ deniyor. Geçen sene de birebir ifadeleri kullandılar. diye konuştu.

Vali Memiş, basın mensuplarına yapılan açıklamayı akabinde beraberindekilerle havalimanından ayrıldı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yüksek sesle müzik tartışmasında Barış Çakan’ı öldüren 3 kişi tutuklandı

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu: Yeni sezonu daha erken başlatma düşüncemiz var