in

Galatasaray, futbolcular dahil kulüpteki tüm çalışanların maaşında kesintiye gitti

<br />

Galatasaray, futbolcular dahil kulüpteki tüm çalışanların maaşında karışiye gitti

Sözcü’den Mesut Yıldırım’ın haberine nazaran, Galatasaray idaresi pandemi nedeniyle ekonomik meşakkatlerin artması üzerine hem camiayı hem de Türk sporunu sarsacak kararlara imza attı.

FIFA’nın ‘mücbir sebep’ vurgusuna atıfta bulunularak, kulüpteki tüm çalışanların fiyatlarında indirimde kararlaştırıldı.

Çalışanlar, SGK ve özlük hakları ile ilgili durumlarına baktıklarında ya fiyatsız müsaadeye çıkarıldıklarını ya da gelir ve beyanlarının asgari fiyat seviyelerini düşürüldüğünüzde sürdü.

Çalışanlara elektronik postayla iletilen karara göre futbolcu ve teknik takımların maaşlarında yüzde 15, basketbol ve voleybollerde faaliyetleri durdurulan tüm büro sporcularının teknik takımların maaşlarında ise yüzde 30 nispetinde indirim yapıldı.

Kulüpteki çalışanlara gönderilen ve alınan kararların bildiri gönderildi yazı içindir:

‘Ücret indirimi 4 ile 6 ay arasına yayılacak’

7 Nisan 2020’de FIFA’nın pandemiyi mücbir sebep ilan ederek yayınlanmış olduğu tavsiye kararları ve akabinde vesair kimi spor branşları federasyonlarının yayınladığı tavsiye kararları içindir…

  • Liglerinin sonlandırılması / iptal edilmesinin hasebiyle faaliyet gösteremeyen tüm büro sporcularının ve büro teknik ekiplerinin yekun serilik ecirleri üzerinden yüzde 30 oranında fiyat indirimi yapılmasına karar verilmesi.
  • Faaliyeti ertelenen futbolcu ve teknik takımlarımızın yekun dönemlik fiyatları üzerinden yüzde 15 nispetinde fiyat indirimi yapılmasına karar verir.
  • Bu fiyat indirimi bir anda uygulanmayacak olup teknik takım çalışanımızın her ay aylık maaşlarının en az yarısını alması temin edilecek ve fiyat indirimi 4 ile 6 ay arasına yayılacaktır.
  • Kısa Çalışma Ödeneği’ne başvurulan teknik takım işçimiz ayrıyeten bu ödenekten de yararlanacaktır.
  • Belirlenen fiyat indirimleri sporcularımız için bu seri içinde uygulanacak ve tamamlanacaktır. Kısa çalışma Ödeneği’ne başvurulan amatör büro sporcularımız ayrıyeten bu ödenekten de yararlanacaktır.
  • Kısa Çalışma Ödeneği’ne başvurulmuş olup öbür bir fiyat indirimi öngörülm değildir.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ermenistan Başbakanı Paroninyan tüm aile bireyleri koronavirüse yakalandı

Michael Jordan’dan George Floyd açıklaması: Acı dolu ve öfkeliyim