in ,

Kapalıçarşı dualarla açıldı

<br />

Kapalıçarşı dualarla açıldı

Koronavirüs tedbirleri içeri 23 Mart’ta kapatılan tarihi Kapalıçarşı bugün yine hizmete girdi.

Kapalıçarşı’nın açılışı nedeniyle Nuruosmaniye kapısında merasim açtı. Merasime İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Fatih Belediye Lideri M. Ergün Turan, Kapalıçarşı Yönetim Konseyi Yöneticisi Fatih Kurtulmuş, İstanbul Bölge Prof. Dr. Müftüsü Mehmet Emin Maşalı ve çarşıda dükkanı bulunan ünlü etçi Nusret Gökçe katıldı.

‘Koronavirüs salgını ile savaşta takdire şayan noktaya geldik’

Açılış merasiminde başlamak Vali Yerlikaya, aşağıda söyledi:

559 yıllık tarihe sahip, ecdadımız Fatih Sultan Mehmet ihtiyacın, bu güçlükle günlerde alınan tedbirlerden biri de çok çok alışveriş merkezi müktesebat olarak çalşmasına ara verdi. Koronavirüs salgını ile savaşta takdire şayan noktaya geldik.Onun her şeyi bitmedi.Kendinden şeytan meskende kaldık, sabrettik, darı-devlet el birliği yaptık, şık neticeler aldık. Üretim, hizmet bölümü, Kapalıçarşımız, Mısır Çarşımız, esnafımız kuralara riayet etmek işimize dönerek. ile yiğit etkili mekandan süratle kalkacak ve tekraren ik tisadimizi dinamik hale getireceğiz inşallah. “

Vali Yerlikaya, “Buraya eli boş gelmedik. İstanbul Valiliği, Fatih Belediyemiz ve çarşı esnafı işbirliği ile onarılmıştı. Fatih Valiliği olarak biz daha evvel verdiğimiz rakam 27. 5 milyon TL veriyoruz .. 2. 5 milyon TL de Fatih Belediye Liderimiz veriyor Fatih belediye başkanlığımız prodüksiyon sağlayacakini onlar üstleniyor ” diye konuştu.

Müftüsü Mehmet Emin Maşalı’nın duasıyla tarihi Kapalıçarşı yeniden kapılarını açtı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Minibüsten 7 yerine 35 yolcu çıktı: ‘Koskoca araç sadece 7 kişi ile mi sefere çıksın?’

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda başladı başladı