in ,

Milyoner oldu: 61 lira sandım çünkü öyle bir rakamı hayatımda görmemiştim

<br />

İki kere kaybettiği biletle milyoner oldu: 61 lira sandım zira o denli bir rakamı hayatımda görmemiştim

Murat Karamak

Ulusal Piyango İdaresi’nin 2017 yılbaşı kişisel çekilişinde 61 milyon TL’lik büyük ikramiye, İstanbul, Ordu, Kuzey Kıbrıs ve Antalya Muratpaşa’ya çıktı.

Muratpaşa Şarampol Kavşağı’nda seyyar Ulusal Piyango bayii Havva-Orhan Kostakoğlu çiftinden alınan biletin talihlisi ise, bir ilaç firmasında kurye olarak çalışan Murat Tokmak oldu. Tokmak, o vade zarfında bazı soru yönelten gazetecilere ikramiyenin gerek kaldığı çıkmadığını savunmuş, bir müddet boyunca çalıştığı iş bölgesinde kurye olarak devam etmeye devam ediyor. Gelgelelim daha sonra ikramiye sahibinin Tokmak olduğu katılaşmıştı.

‘3 farklı işyeri yapıldı, 8 otomobil aldı’

Aradan geçen 3 yıllık akabinde Tokmak, 61 milyon TL’den çeyrek biletine düşen 15 milyon 250 bin lirayla, ekonomik yatırımlar yapıyor bir yılda oldu. Çocukluğundan bu yana araba hayaliyle yaşayan Tokmak, 19 çalışanın çalıştığı oto yıkama, oto aksesuar ve oto kaplama olmak üzere 3 farklı işyeri altında, 8 otomobil aldı, iki kez konuta yatırım yaptı. Şu anda ticaret hayatını sürdürmek Tokmak, 3 yıl aranın akabinde birinci varsayılan kamera önüne geçip, değişik milyonerlik hikayesini ve akabinde yaşadıklarını anlattı.

‘Yoksul bir ailenin çocuğuyum’

Murat Tokmak, “Bunu anlatamıyorum, insanın yaşaması lazım. Ben bunu yaşadım. Yaşadığım için şu anda ayakta duruyorum. Geçmişimi hiçbir devir unutamıyorum, unutmam da esasen. Nereden gelip, nereye gideceğimizi çok yeterli bilen bir insanım ”dedi.

‘Bileti iki kere kaybetmiş

Tokmak Tokyon, “Bir gün öncesi yaşadıklarını anlatan,“ Kuryelik yaptığım için, motorla ilacı bırakmam gerekiyor. Zira motorlarda GPRS sistemi var. Orada durduğum an bize ‘orada ne işin var’ diye telefon geliyordu. İlacı bırakıp bilet almak istedim. 4 deste bilet vardı. Bana ablam bir bilet uzattı. ‘Bu Antalya bileti, sen bana İstanbul bileti ver, ona daha çok seçin’ dedim. Dayının bir tanesi, ‘Fark etmiyor, hepsi birebir bölgeden geliyor’ deyince, ‘Ey hengam abla talihimi kırmayayım’ dedim. Çekip bileti aldım. Oradan acil işe gittim. O gece güya çok farklıydı. İş yeriumda 2. ayımı doldurup avans almak için efor harcıyordum. Ben o bileti cebimdeki oğlu paramla aldım. O bilet 2 varsayılan kayboldu. Arkadaşımda bulup getirdi verdi bana bileti. Ardında ismim yazılıydı ”diye konuştu.

“Cebimde 5 lira vardı”

Yılbaşı gecesi ikramiyeyi sorgulamadığını ve sabahında cebinde 5 TL ile işe gittiğini söyleyen Tokmak, “ O sabah benim nöbetim vardı. Üye ilaç deposuna nöbete gittim. Fakat isyan yaparak gidiyordum. Düşünün yılbaşında herkes konutunda yatıyor ve ben çalışıyor gidiyorum. Cebimde oğlu 5 liram vardı. ‘Simit mi alayım, sigar mı alayım ‘diye seçeneklerüm. Simit aldım için aç kalmamak ”tabirlerini kullandı.

‘‘ Oh be, 1 haftalık sigara param çıktı ’diye sevindim’

Tokmak, simidi yemesinin akabinde anlatarak, “Telefonumdan girip baktım 61 milyon 20 bin TL yazıyor.” Oh be, 1 hafta sigara param çıktı ‘diye sevindim. 61 lira falan zannettim 2. yanımdaki o arkadaşım, yanımdaki o arkadaşım, bana büyük ikramiyenin çıkmasını düşündüğümü, ‘sevinciyle de bir işe devam ediyorum. O sıralam ablamı aradım, büyük ikramiyenin çıkın söyledim.Anadın yanına gittim, Zira geçerliem çok çekti ”diye konuştu.

‘Bazen sanki diye sorguluyorum’

Parayı alır almaz ne yapacağını bilmediğini, akabinde çocukluk hayali olan otomobilleri alıp satmaya başlayarak ticarete atıldığını tabir eden

İş ortamında 19 insana patron Tokmak, “İnsanlara bir nebze olsun ekmek kapısı oldu. Evvelce yoldan geçen arkadaşlarımın otomobillerini görüyordum. Keşke benim de bu türlü otomobilim olsa diyordum. Ona ‘jant takarım, boyarım’ falan diyordum. Nereye takıyorsun, bizimkisi sadece hayaldi. Fakat Allah hayalimin üstünü nasip etti. Bazen kendimi sorguluyorum. Sanki ben duşta mıyım? diye. Tahminen bir gün uyandığımda bu iş mekanlarının önünden önce geçeceğim diye düşünüyorum ”dedi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Özel okullar 15 Ağustos’tan itibaren yüz yüze telafi eğitimli başlayacak

Singapurlu bakandan ‘pamuk koyundan elde edilir’ gafı