in ,

Minibüsten 7 yerine 35 yolcu çıktı: ‘Koskoca araç sadece 7 kişi ile mi sefere çıksın?’

<br />

Minibüsten 7 yanına 35 yolcu çıktı: ‘Koskoca araç hariç 7 kişi ile mi sefere çıksın?’

Koronavirüs önleme hakkında yaklaşık 3 aydır süren yasakların kimileri bugün sona eriyor. Sivil Trafik Ekipleri, sabah saatlerinde belli başlı noktalarda eş devirli olarak minibüs murakabesi yaptı.

Esenyurt’ta durdurulan 3 minibüste en az 30’ar yolcu olduğu tespit edildi. ‘Yarı yarıya’ kuralı olmalı 14 koltuğa 7 yolcu alması gereken minibüslerden birinde ise tam 35 yolcu olduğu belirlendi. Araçlara 3 bin 180, 104 bin olmak için 3 bin 284’er TL ceza kesildi.

Bir minibüs şoförü, yağmur yağınızda, işlerine gitmek için uzun müddetten bu yana çaresiz bekleyen yolcuları mağdur olmamaları için aldığınız okumakken, “Koskoca araçta 7 kişi ile mi sefere çıksın?” diye konuştu. Araçlardaki ziyade yolcular polisler tarafından indirildi.

Kartal’da çokça yolcu alan şoför: Millet çetinle biniyor

Kartal’da ise ziyade yolcu taşıyan iki minibüse cezai süreç uygulandı.

Bir minibüsten 8, başkasından 6 çokça yolcu çıkarken, minibüsün şoförü ise “Millet çetinle biniyor” dedi.

Yakacık-Kartal minibüsünde ise yaklaşık 8 ziyade yolcusu, polis tarafından aşağı indirildi. Minibüs şoförü Öztürk Toğluk, “Ne söyleyeyim, buna bir tahlil getirsinler. Şu an yapacak bir şey yok. 6 tane yolcum vardı. Yolcu indirirken 10 kişi birden çetinle bindi. Uyardım, inmiyorum dediler” diye konuştu.

Minibüsteki bir yolcu ise, “1 saattir bekliyorum, işe gitmek zorundayım. Gelen almadı, mecbur binmek zorunda kaldım. Seferlerin arttırılması gerekiyor” dedi.

Farklı bir denetleme noktasında ekipler tarafından durdurulan bir minibüsten ise 6 ziyade yolcu çıktı. Aracın şoförü Kamuran Kars, “Fazla yolcudan ötürü ceza işleme uygulanıyor. Yapacak bir şey yok, yolcular ‘alacaksın’ diyorlar. Biz de bunlarıuz. Almayınca da şikayet ediyor yolcular.

Her iki minibüse de polis ekipleri tarafından 3 bin 180 TL para cezası uygulandı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ankara Valiliği’nden Barış Çakan cinayetine ilişkin açıklama

Kapalıçarşı dualarla açıldı