in ,

Özel okullar 15 Ağustos’tan itibaren yüz yüze telafi eğitimli başlayacak

<br />

Şahsi mektepler 15 Ağustos’tan itibaren yüz yüze telafi eğitimli başlayacak

hususi Tedrisat Kurumları Umumi Yöneticisi Yıldız, koronavirüs salgını nedeniyle alınan kullanım içindir 16 Mart-31 Mayıs 2020 tarihleri ​​arasında eğitime ara ver,

EBA ve EBA TV’de Resmi mektepler tarafından EBA ve EBA TV üzerinden uzaktan eğitim yapıldığı sırada ilgiliî mekteplerin da eş devirli olarak kendi imkan ve muallimleriyle uzaktan eğitim verdi.

“Özel mektepler, önce uzaktan eğitimden talebelerin ne kadar faydalandıklarının ölçümünü kullanacağım 2019-2020 tarimden bitim tarihine ayarlamak için kullanın. Yüz yüze telafi eğitim, şahsi mekteplerde 15 Ağustos 2020’den sonra başlayacak olup Ağustos ve Eylül ayında yekun müddeti en az üç hafta olacak halde düzenlenecek. başlatmadan ve eğitim vadesince mekteplerinde önlemleri alacak. “

16 Mart-31 Mayıs tarihlerinde ara verildiğini hatırlatan Yıldız, şu değerlendirmelerde bulundu:

‘Özel talim kursları velilerin istemesi halinde başlayacak’

“Tedbirlerin uygulanmasıyla memleket umumunda olumlu sonuçlar elde edilmiş ve olağanlaşma süreci planlanan biçimiyle devam etmek. Denetimli içtimaî yaşam kuralları, vilayet pandemi şurasının kullanımı gerekse bina binalarında, eğitimde kullanılır gerekli olan maske koruyucu, hijyen ve içtimaî çevre koruma ile ilgili önleme birlikte, vilayetlere gönderildiğimiz metindeki kurallara uyulması koşuluyla şahsi eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin kurucuları.

Yıldız, kişisel tedrisat kurslarının da gerekli tedbirleri alarak öğrenci velilerinin istemesi halinde, eğitimlere bugünden itibaren başlayabileceğini belirtti.

Yıldız, şahin talim kursları ile şahsi eğitim ve rehabilitasyon merkezleri binalarında, eğitimde kullanılan araç gereçlerinde ve öğrenci, kursiyer ve engelli bireylerin merkeze ulaşımlarında kullanabileceğiniz araç kullanımı maske koruması ünitelerce mevzuatları için gerekli yasal süreçlerin yapılacağını söyledi.

Umumî Yönetici Yıldız, konuların mektepler, konuların talim kursları, konuların eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile ilgili metinlerin vilayetlere göre nasıl laflarına ekledi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Fatih sondaj gemisi Trabzon’da

Milyoner oldu: 61 lira sandım çünkü öyle bir rakamı hayatımda görmemiştim