in ,

Sabah yazarı Ardıç: Kemalistler iktidara gelirse başı örtülü kızları üniversiteden kovacaklar, çarşafları yırtacaklar

<br />

Sabah müellifi Ardıç: Kemalistler iktidara gelirse başı örtülü kızları üniversiteden kovacaklar, çarşafları yırtacaklar

Sabah muharriri Engin Ardıç, ‘Velev ki geldiler’ başlıklı bugünkü yaz yayını ‘Kemalistlerin iktidara gelmeleri halinde apışıp kalacaklarını’ belirtti ve “Tayyip Erdoğan iktidardan geri dön Kemalistler için büyük bir belanın tam göbeğinde bulunurlar. Apışıp kalırlar. Başlarında bir lider de yoktur, üçüncü sınıf kasaba siyasetçileri vardır” sözlerini kullandı.

Ardıç başkaca, “Devlete, mahsusen yargıya kendi adamlarını yerleştirecekler, farklı? Emperyalizme mi karşı çıkacaklar? Tayyip Erdoğan” kralını “yapıyor. Yoksa Amerikan siyasetine boyun mu eğecekler? Nerede kaldı Kemalizm? Somut bir kaldırma işlemi programları var mıdır? yoktur. Yoktur. İstanbul Havaalanı’nda kapatacaklar, Beştepe diye yazdı.

Engin Ardıç, CHP’nin iktidara gelmesinin bir yolu olduğunu da sav ederek, “Sağcı bir iktidara yamanıp (1991’de SHP’nin olduğu gibi), bu koalisyonun kendine düşen hakkından (örneğin üç beş bakanlık) olabildiğince nemalanmak … Abdullah Gül başkanlığında bir yamalı bohça.. Eh, o devir da Devirmeyin, kalsın. Kendince hakikat yol dedik, çıkar yol demedik “ tabirlerini kullandı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Hastaneler normal muayenelere açılıyor: Bakanlık planı açıkladı

İBB Bilimsel Danışma Kurulu: İkinci dalga ekim ayı gibi gelebilir